Translate

Нормативні документи



Методичні рекомендації про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020-2021 навчальному році
Лист МОН України від 22.06.2020 № 1/9-338 "Щодо реалізації Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019-2020 навчального року"
Лист МОН України від 26.03.2020 №1-9-177 "Щодо організації освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти на період карантину"
Лист МОН України від 23.03 2020 №1\9-173 "Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину"
Лист МОН України від 04 листопада 2019 року № 1/9-683 (органам управління у сфері освіти, керівникам закладів освіти і установ, головам атестаційних комісій) щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників

Інформаційно-методичні рекомендації щодо проведення конкурсу дослідницьких проектів з іноземної мови
Наказ Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації "Про організацію та проведення конкурсу дослідницьких проектів з іноземної мови"
Лист МОН України "Про проведення XVII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості"
Лист КЗ "ЗОІППО" ЗОР "Про проведення Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2018"
Наказ МОН України "Про проведення VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка"
Наказ про організацію та проведення науково-практичної конференції серед учнів ПТНЗ області

Наказ про проведення обласної олімпіади з предмета "Всесвітня історія" серед учнів ПТНЗ області
Лист Міністерства освіти і науки України "Про проведення державної підсумкової атестації в професійно-технічних навчальних закладах у 2016-2017 навчальному році"
Наказ про підсумки обласної олімпіади з предмета "Англійська мова" серед учнів ПТНЗ Запорізької області
Наказ про організацію та проведення обласної олімпіади з предмета "Англійська мова" серед учнів ПТНЗ області
Наказ про організацію та проведення обласної олімпіади з предмета "Німецька мова"
Наказ про підсумки обласної олімпіади з предмета "Історія України"

Наказ про організацію та проведення обласної олімпіади з предмета "Історія України"







МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
вул. Свердлова, 28, м. Запоріжжя, 69063 тел. (061) 228-17-60 , факс (061) 224-43-25
Email: nmc.pto.zp@gmail.com, код ЄДРПОУ 02549701

Від _____________ № _________                  
На №____________ від ________                                                                                                                                                               Директорам ПТНЗ

Про проведення державної підсумкової атестації
учнів ПТНЗ у 2015-2016 навчальному році


Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 30 грудня 2014 року № 1547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 157/26602, згідно з наказами МОН України від 16.09.2015 № 940 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році», від 08.10.2015 № 1050 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 вересня 2015 року № 940» та з метою якісного проведення державної підсумкової атестації у ПТНЗ області Науково-методичний центр професійно - технічної освіти у Запорізькій області інформує, що державна підсумкова атестація (далі – атестація) проводиться у письмовій формі з таких навчальних предметів: українська мова, математика або історія України (за вибором учнів), іноземна мова.
Завдання для проведення атестації укладаються навчальними закладами відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, затверджених Міністерством освіти і науки України (Додаток до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2015 № 192 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році»).
Завдання  укладають викладачі відповідного фаху, розглядають методичні комісії, погоджує педагогічна рада та затверджує керівник навчального закладу.

Українська мова
Переказ проводиться за традиційною методикою. За обсягом тексти переказів повинні містити 350-450 слів. На виконання роботи відводиться 90 хвилин, протягом яких учні сприймають текст, докладно відтворюють його в письмовій формі з урахуванням смислової і структурної цілісності. Відлік часу розпочинається після другого прочитання вчителем тексту переказу. Переказ оцінюється однією оцінкою, яка є середнім показником набраних балів за зміст та мовне оформлення (грамотність) роботи.
Рекомендований збірник: «Збірник переказів для державної підсумкової атестації з української мови 11 клас» (укл. Авраменко О.М.,
Чукіна В.Ф.). Тексти 53 переказів цього збірника
відповідають навчально-методичним вимогам до докладного переказу, що в повному обсязі дає змогу перевірити формування в учнів комунікативних умінь (сприйняття почутої інформації, докладне її відтворення, самостійне визначення предмета й завдань висловлювання, добір для їх вирішення потрібних мовних засобів тощо) та орфографічних і пунктуаційних навичок.

Іноземні мови
Атестація з іноземних мов проводиться у письмовій формі.
Завдання мають відповідати державному стандарту та навчальним програмам: для загальноосвітніх начальних закладів - рівень В.
Завдання складаються з трьох частин (читання, використання мови та письмове повідомлення). Викладач формує завдання з трьох вищезазначених складових відповідного рівня  та типу навчального закладу на окремому бланку. Завдання містять: текст для читання мовчки з післятекстовим завданням, текст із пропусками на використання мови та одне завдання для написання письмового повідомлення.
Кількість варіантів готується викладачем відповідно до кількості учнів у групі. Час на виконання усіх завдань - 1 астрономічна година.
Рекомендовані збірники завдань: «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з англійської мови. 11 клас» (авт. Коваленко О.Я.,
Чепурна О.В., Ворон
Г.Л., Шопулко М.Н.), «Збірник завдань для державної підсумкової атестаті з німецької мови. 11 клас» (авт. Коваленко О.Я.,
Горбач Л. В., Трінька Г.Ю.).

Історія України
Атестаційні роботи мають включати завдання базового рівня  хронологічних та картографічних знань, відомостей про історичних діячів та культурно-історичні пам’ятки, передбачати пояснення окремих понять і  термінів, формулювання і висловлювання власної думки.
Під час виконання  контрольних робіт учні мають продемонструвати:
   знання історичних фактів, подій, явищ, процесів, понять, термінів, хронології, картографії, історичних особистостей, пам’яток культури;
   вміння аналізувати, узагальнювати, визначати причини й наслідки  історичних подій та явищ, оцінювати їхнє значення;
   вміння встановлювати відповідність і послідовність між подіями, явищами, процесами та періодами;
   вміння працювати з різноманітними історичними джерелами: історичними документами, картами, схемами, фотоматеріалами, плакатами тощо.
Завдання атестації можуть бути таких форм і типів:
   завдання з вибором однієї правильної відповіді із чотирьох запропонованих варіантів (при цьому передбачити завдання на роботу з картою, візуальними та текстовими історичними джерелами);
   завдання на встановлення відповідності поданого переліку подій, термінів (позначених цифрами) до наявної логічної інформації (позначеної буквами);
   завдання на встановлення правильної послідовності поданого переліку подій (позначених буквами) щодо їхнього логічного розташування (позначити цифрами);
   завдання множинного вибору (з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів).
Рекомендований збірник завдань: «Збірник завдань для державної підсумкової атестаті з історії України. 11 клас» (авт. Власов В.С., Кульчицький С.В.). Збірник містить 15 варіантів по 10 завдань різної форми. Навчальні заклади визначають не менше десяти варіантів для кожної групи. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.
Онлайн підготовка до ДПА з історії, а також матеріали для викладачів: http://i100rik.com.ua/2014-dpa-istoriya-ukrayini-11-klas

Математика
Для атестації з математики викладач готує не менше 10 варіантів контрольних робіт (якщо кількість учнів в класі менша 10, то по 1 варіанту на кожного (кожну) учня (ученицю). Рекомендуємо атестаційну роботу розділити на 3 частини.
Перша частина – 12-16 завдань у тестовій формі з однією правильною відповіддю на кожне завдання. Для кожного тестового завдання рекомендуємо подати 4-5 варіантів відповіді. Завдання з вибором відповіді вважається виконаним правильно, якщо в роботі вказано тільки одну літеру, якою позначено правильну відповідь. При цьому учень (учениця) не повинен (не повинна) аргументувати свій вибір.
Друга частина атестаційної роботи може складатися із 6-8 завдань відкритої форми з короткою відповіддю. Такі завдання вважаються виконаними правильно, якщо записано правильну відповідь (наприклад: число, вираз, корені рівняння тощо). Усі необхідні обчислення, перетворення тощо учні виконують на чернетках.
Третя частина атестаційної роботи може складатися із завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Завдання третьої частини вважаються виконаними правильно, якщо учень (учениця) навів (навела) розгорнутий запис розв’язування завдання з обґрунтуванням кожного етапу розв'язку та дав (-ла) правильну відповідь. Правильність виконання завдань викладач оцінює відповідно до критеріїв і схеми оцінювання завдань, з якими учні повинні бути завчасно ознайомлені.
Для учнів, які вивчали математику на рівні стандарту, третя частина повинна містити 1 завдання.
У кожній з частин атестаційної роботи рекомендується поєднати завдання з алгебри і геометрії в орієнтовному відношенні 2:1. Завдання мають охоплювати весь курс математики за 5-11 класи.
Атестація з математики проводиться протягом 135 хв. для учнів, які вивчали математику за програмою рівня стандарту, академічного та профільного рівня.
Рекомендований збірник завдань: «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з математики 11 клас» Частина 1. Частина 2
(авт. Мерзляк А.Г., Цолонський В.Б., Якір М.С., (за редакцією Бурди М.І.).
Відповідно до чинних нормативних документів, учням ПТНЗ у 2016 році не потрібно складати державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання.










Директор центру                                                                       О.В. Паржницький




                                                        № 0004

Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнського
конкурсу учнівської творчості,
присвяченого Шевченківським дням,
серед учнів ПТНЗ Запорізької області

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 13.11.2015 № 0603 «Про проведення І-ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, серед учнів ПТНЗ Запорізької області» з 23.11.2015 по 23.12.2015 року був проведений ІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням, з номінації «Література» та «Історія України і державотворення».
До обласного журі було надано 31 роботу з 30 ПТНЗ області
(з номінації «Література») та 33 роботи з 33 ПТНЗ (з номінації «Історія України і державотворення»).
Не брали участь у конкурсі учні ДНЗ «Бердянський професійний ліцей», ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей»,
ДНЗ «Оріхівський професійний ліцей», ДНЗ «Вільнянський професійний ліцей».
Найкращі результати показали учні:
з номінації «Література»:
ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»,
ДНЗ «Мелітопольський торгово-професійний ліцей», ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище», ДНЗ «Запорізький професійний промисловий ліцей», ДНЗ «Токмацький професійний ліцей», ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище», ДНЗ «Мелітопольський будівельний центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу», ДНЗ «Запорізький професійний металургійний ліцей».
Яскраво розкрили тему в поезіях учні: ДНЗ «Запорізьке вище індустріально-політехнічне училище», ДНЗ «Веселівський професійний аграрний ліцей».
з номінації «Історія України і державотворення»:
ДНЗ «Мелітопольський будівельний центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище»,
ДНЗ «Мелітопольський професійний ліцей залізничного транспорту»,
ДНЗ «Веселівський професійний аграрний ліцей»,
ДНЗ «Куйбишевський професійний аграрний ліцей», ДНЗ «Пологівський професійний ліцей»,
ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»,
ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище сфери послуг»,
ДНЗ «Запорізький професійний промисловий ліцей», ДНЗ «Запорізьке вище
індустріально-політехнічне училище», ДНЗ «Молочанський професійний аграрний ліцей».
Враховуючи підсумкові результати конкурсу,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити протокол засідання журі конкурсу.
Нагородити грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації переможців конкурсу:
В номінації «Література»:
за І місце - Андрейчик Раду, ученицю ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти» (29 балів);
за ІІ місце - Михайлюк Дар’ю, ученицю ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти» (28 балів);
за ІІІ місце - Гулевського Андрія, учня ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» (27 балів);
Шевченко Тетяну, ученицю ДНЗ «Мелітопольський торгово-професійний ліцей» (27 балів).
В номінації «Історія України та державотворення»:
за І місце - Гридасову Христину, ученицю ДНЗ «Мелітопольський будівельний центр професійно-технічної освіти» (48 балів);
за ІІ місце - Тарасенко Анастасію, ученицю ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище» (46 балів);
за ІІІ місце - Третякову Юлію, ученицю ДНЗ «Мелітопольський професійний ліцей залізничного транспорту» (44 бали);
Казимова Костянтина, учня ДНЗ «Веселівський професійний аграрний ліцей» (44 бали).

2. Директорам ПТНЗ області:
2.1 розглянути питання щодо заохочення переможців конкурсу, викладачів, які підготували переможців, та членів журі;
2.2 даний наказ опрацювати у педагогічних колективах навчальних закладів та передбачити подальше удосконалення роботи щодо покращення підготовки учнів з предметів «Українська література» та «Історія України».

3. Директору Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Паржницькому О.В. розглянути результати ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням, на обласних семінарах-практикумах викладачів української мови і літератури та історії України.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Департаменту - начальника управління загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Захарчука В.М.

Директор Департаменту                                                               Т.Я. Озерова

Захарчук, 224 67 83

Паржницький, 228 17 60



Від 10.12.2015                                                                               № 0684

  
Про підсумки ІІІ (обласного) етапу
ХVІ Міжнародного конкурсу
з української мови імені Петра Яцика
серед учнів ПТНЗ Запорізької області

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 13.11.2015 № 0602 «Про організацію та проведення ІІІ (обласного) етапу ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів ПТНЗ області» у ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» 05 грудня 2015 року був проведений ІІІ (обласний) етап ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів ПТНЗ Запорізької області.
У ІІІ етапі Конкурсу взяли участь 40 учнів із 40 ПТНЗ області. Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області та керівництво ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» забезпечили необхідні умови для проведення вказаного заходу, який пройшов на високому методичному та організаційному рівні.
Найкращі результати показали учні:
ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище», ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей», ДНЗ «Мелітопольський торгово-професійний ліцей», ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»,
ДНЗ «Якимівський професійний аграрний ліцей», Бердянський економіко-гуманітарний коледж Бердянського державного педагогічного університету,
ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище сфери послуг»,
ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей»,
ДНЗ «Куйбишевський професійний аграрний ліцей».
Враховуючи підсумкові результати Конкурсу,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити рішення журі Конкурсу.

2. Нагородити грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації переможців Конкурсу:
І місце – ученицю ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище»
Ільченко Юлію (31 бал);
ІІ місце – ученицю ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти» Галян Аліну (26,65 балів);
ІІІ місце – ученицю ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей»
Кльопка Анастасію  (26,25 балів).

3. Директорам ПТНЗ області:
3.1 розглянути питання щодо заохочення переможців Конкурсу, викладачів, які підготували учнів-переможців, та членів журі;
3.2 вжити заходи щодо кращої підготовки учнів та усунення прогалин знань, виявлених при виконанні завдань Конкурсу.

4. За відмінну організацію та створення умов для проведення Конкурсу колективу ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» оголосити «Подяку».

5.  Директору Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Паржницькому О.В. розглянути результати ІІІ (обласного) етапу ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика на обласних семінарах-практикумах викладачів української мови та літератури.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Департаменту - начальника управління загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Захарчука В.М.






Директор Департаменту                                                               Т.Я. Озерова







Захарчук, 224 67 83

Паржницький, 228 17 60



Від 07.12.2015                                                                               № 0673

Про підсумки ІІ (обласного) етапу
Міжнародного мовно-літературного
конкурсу учнівської та студентської
молоді імені Тараса Шевченка
у 2015-2016 навчальному році

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 13.11.2015 № 0601 «Про проведення ІІ (обласного) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2015-2016 навчальному році» у ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» 28 листопада 2015 року був проведений ІІ (обласний) етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів ПТНЗ Запорізької області.
В ІІ етапі Конкурсу взяли участь 40 учнів із 40 ПТНЗ області.
Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області та керівництво ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» забезпечили необхідні умови для проведення ІІ етапу Конкурсу, який пройшов на високому методичному та організаційному рівні.
Найкращі результати показали учні:
ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище», ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей», ДНЗ «Якимівський професійний аграрний ліцей», ДНЗ «Мелітопольський торгово-професійний ліцей»,
ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей»,
ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту», ДНЗ «Запорізький професійний промисловий ліцей», ДНЗ «Токмацький професійний ліцей», ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей»,
ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище».
Враховуючи підсумкові результати Конкурсу,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити рішення журі Конкурсу.
2. Нагородити грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації переможців Конкурсу:
І місце - ученицю ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище» Ільченко Юлію (21 бал);
ІІ місце - ученицю ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей» Кльопка Анастасію (17 балів);
ІІІ місце - ученицю ДНЗ «Якимівський професійний аграрний ліцей» Покропивну Олександру (16 балів).

3. Директорам ПТНЗ області:
3.1 розглянути питання щодо заохочення переможців Конкурсу, викладачів, які підготували учнів-переможців, та членів журі;
3.2  вжити заходи щодо кращої підготовки учнів та усунення прогалин знань, виявлених при виконанні завдань Конкурсу.

4. За відмінну організацію та створення умов для проведення Конкурсу колективу ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» оголосити «Подяку».

5. Директору науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Паржницькому О.В. розглянути результати Конкурсу на обласних семінарах-практикумах викладачів української мови та літератури.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Департаменту - начальника управління загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Захарчука В.М.








Директор Департаменту                                                               Т.Я. Озерова






Захарчук, 224 67 83

Паржницький, 228 17 60


Від 13.11.2015                                                                               № 0603







Про проведення І-ІІ етапів
Всеукраїнського конкурсу
учнівської творчості серед
учнів ПТНЗ Запорізької області


Керуючись Указом Президента України від 22.03.2002
№ 284 «Про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості», Положенням про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури мистецтв України, Державного комітету України у справах сім'ї та молоді
від 29.08.2003 № 585/529/875, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 09.09.2003 № 779/8100, наказом Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 04.11.2015 № 0578 «Про організацію проведення І-ІІІ етапів Х
V Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням» ХV Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням (далі – конкурс), проводиться з 01 листопада 2015 року до 25 лютого 2016 року під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!» з теми «Гуртуймося, Братове-Українці! Лиш через терни шлях веде до зір» (В. Шовкошитний) у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення»
НАКАЗУЮ:
1. Провести конкурс з номінації «Література» та «Історія України і державотворення» у такі терміни:
І етап - з 23.11.2015 року по 30.11.2015 року (у ПТНЗ області, де визначаються по одному переможцю в кожній номінації);
ІІ етап - з 07.12.2015 року по 23.12.2015 року (у НМЦ ПТО у Запорізькій області, де визначаються по три переможця в кожній номінації).
1.1 Затвердити склад журі конкурсу (додаток 1).

2. Директорам ПТНЗ:
2.1 направити до 19 грудня 2015 року 2 творчі роботи (по 1 з кожної номінації) учасників конкурсу до науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Департаменту – начальника управління загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Захарчука В.М.
















Директор Департаменту                                                               Т.Я. Озерова















Захарчук, 224 67 83
Паржницький, 228 17 60


                                                                  Додаток 1
                                                                  до наказу
                                                                  Департаменту освіти і науки                                                                            Запорізької облдержадміністрації
                                                                                від 13.11.20150603

Склад журі

ІІ етапу конкурсу учнівської творчості,
присвяченого Шевченківським дням

1
Захарчук
Віктор Миколайович


-
заступник директора Департаменту – начальник управління загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, голова журі;
2
Прийменко
Галина Володимирівна
-
начальник відділу професійно-технічної, вищої освіти та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, заступник голови журі;
3
Паржницький
Олександр Вікторович
-
директор науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, заступник голови журі;
4
Четверякова
Лілія Іванівна
-
методист науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, член журі;
5
Нідерман
Наталія Костянтинівна
-
методист науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, член журі;
6
Смоляна
Тетяна Вікторівна
-
викладач української мови та літератури
ДНЗ «Запорізький професійний промисловий ліцей», член журі;
7
Фролова
Тетяна Миколаївна
-
викладач української мови та літератури
ДНЗ «Токмацький професійний ліцей», член журі;
8
Гнатенко
Світлана Анатоліївна
-
викладач української мови та літератури
ДНЗ «Запорізький професійний ліцей», член журі;
9
Коротаєва  
Ірина Володимирівна
-
викладач історії ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту», член журі;
10
Бондаренко
Надія Олександрівна
-
викладач історії ДНЗ «Запорізьке вище  професійне училище сфери послуг», член журі;
11
Щука
Людмила Миколаївна
-
викладач історії ДНЗ «Запорізький професійний промисловий ліцей», член журі;


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ


НАКАЗ

від 17.11.2015                                                                                № 60

Про затвердження умов ІІ етапу
Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості
серед учнів ПТНЗ Запорізької області


На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 13.11.2015 № 0603 «Про проведення І-ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості серед учнів ПТНЗ Запорізької області»
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити умови проведення ІІ етапу ХV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням, серед учнів ПТНЗ Запорізької області (додаток 1) (далі Конкурс).

2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора центру Ципріанову С.Г.




 


Директор центру                                                                  О.В. Паржницький









Четверякова, 228 17 62
                                                                           Додаток 1
                                                                           до наказу НМЦ ПТО у ЗО
                                                                           від 17.11.201560

Умови проведення
ХV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості,
присвяченого Шевченківським дням

1. Загальна частина
1. До участі в Конкурсі запрошуються учні ПТНЗ І – ІІІ курсів.
2. Конкурс проводиться з 01 листопада 2015 року по 25 лютого 2016 року:
І етап – з 23.11.2015 року по 30.11.2015 року (у ПТНЗ області, де визначаються по одному переможцю в кожній номінації);
ІІ етап – з 07.12.2015 року по 23.12.2015 року (у НМЦ ПТО у Запорізькій області).

2. Мета конкурсу
1. Конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням,  проводиться з метою активізації виховної і патріотичної роботи серед учнівської молоді, формування умінь і навичок науково-критичної роботи, підтримки та популяризації творчості обдарованої молоді.

3. Умови проведення
1. До розгляду у Конкурсі приймаються роботи на тему: «Гуртуймося, Братове-Українці! Лиш через терни шлях веде до зір» (В. Шовкошитний) у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення», які раніше не подавалися до участі в інших наукових та творчих конкурсах регіонального та державного рівнів. На Конкурс необхідно подавати різноманітні за жанрами літературні твори, творчі роботи з української літератури, дослідження з історії України та її державотворення.
2. Для участі в ІІ етапі Конкурсу надсилається одна оригінальна творча робота з кожної номінації від кожного ПТНЗ.
3. Учасники мають право самостійно вибирати тему творчої роботи в межах загальної теми.
4. Творчі роботи з літератури за вибором автора можуть бути різноманітними за жанром.
5. Конкурсні роботи у номінації «Історія України і державотворення» мають складатися зі вступу, у якому автор обґрунтовує мету свого дослідження; основної частини, у якій розділи повинні мати назву та обов’язкове логічне завершення структурних компонентів основної частини; висновки; список використаних джерел і літератури в алфавітному порядку. Творчі роботи з історії мають носити дослідницький характер із обов’язковим залученням оригінальних джерел (джерела усної історії, архівні матеріали, матеріали періодики, мемуари, щоденники, кіно-фотодокументи тощо).
6. Репрезентована конкурсна робота має виявити здатність учня самостійно осмислити проблему з обраної теми, творчо та критично її дослідити, вміння збирати, систематизувати та аналізувати джерела та літературу, формулювати висновки.

4. Вимоги до творчих робіт
1. Стиль написання творчих робіт – науковий, публіцистичний, художній.
2. Мова творчих робіт – державна.
3. До усіх творчих робіт з історії обов’язково додаються тези-анотації (короткий зміст роботи) обсягом до 2 сторінок.
4. Наставниками дослідників можуть бути викладачі, керівники гуртків тощо.
5. Текст творчої роботи з історії та літератури роздруковується на папері формату А4. Шрифт Times New Roman, кегль 14, інтервал полуторний. Обсяг 15-25 сторінок. Поля: ліве – 30 мм, нижнє і верхнє – по 20 мм, праве – 10 мм. Поетичні доробки учнів подаються у довільній формі.
6. Разом з роботами конкурсантів необхідно надіслати заявку на участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості згідно з додатком.
7. Роботи, подані на конкурс, учасникам не повертають.

5. Критерії оцінювання
1. Роботи оцінюються відповідно до таких критеріїв:
1.1 Проблемність, актуальність та новизна теми;
1.2 Оригінальність постановки проблеми;
1.3 Наявність джерел та літератури з проблеми;
1.4 Стан наукової розробки теми (при цьому слід враховувати, чи досліджувалася вже обрана тема, чи достатньо забезпечена джерелами та інше);
1.5 Структурування роботи;
1.6 Здатність автора збирати, систематизувати й аналізувати джерела та літературу;
1.7 Уміння висловлювати думку, робити висновки й узагальнення;
1.8 Переконливість аргументації у роботі;
1.9 Авторська позиція;
1.10 Оформлення довідково-бібліографічного матеріалу;
1.11 Грамотність поданого тексту, дотримання вимог правопису;
1.12 Візуалізація поданого тексту (оформлення роботи).





6. Визначення та нагородження переможців конкурсу
1. Визначення переможців конкурсу проводиться на засіданні журі, яке відбудеться 23 грудня 2015 року («Українська література»), 24 грудня 2015 року («Історія України»).
2. Конкурсні роботи оцінюють відповідно до критеріїв, визначених у п.5.
3. Переможців нагороджують грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.







































Додаток 2
                                                                                                                                             до наказу НМЦ ПТО у ЗО
                                                                                                                                             від 17.11.201560

Заявка
на участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості,
присвяченому Шевченківським дням (номінація «Історія України і державотворення»,
номінація «Література»)

№ з/п
Прізвище, ім’я, по батькові учня
Курс
Професійно-технічний навчальний заклад
Тема роботи
Прізвище, ім’я, по батькові викладача
1.





2.









Про організацію та проведення
ІІІ (обласного) етапу ХVІ Міжнародного конкурсу
з української мови імені Петра Яцика
серед учнів ПТНЗ області
Від 13.11.2015                                                                               № 0602                          
 На виконання наказів Міністерства освіти і науки України                        від 13.03.2008 № 168 «Про затвердження Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 23.10.2015 № 0552 «Про організаційне забезпечення проведення першого і підготовки до районного (міського) етапу Міжнародного конкурсу з української мови і літератури імені Петра Яцика  2015/2016 н.р.» та з метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу
НАКАЗУЮ:
1. Провести 5 грудня 2015 року ІІІ (обласний) етап Конкурсу серед учнів ПТНЗ області на базі ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу»
(м. Запоріжжя, вул. Космічна, 129, тел. (061) 769 20 51).

2. Затвердити склад організаційного комітету, склад журі ІІІ (обласного) етапу ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (додатки 1, 2).

3. Організаційному комітету забезпечити підготовку та проведення ІІІ (обласного) етапу Конкурсу, створити необхідні умови для роботи журі.

4. Конкурс провести за завданнями науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

5. Директорам ПТНЗ:
5.1 направити до 1 грудня 2015 року до науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області заявки для участі в ІІІ (обласного) етапі Конкурсу (додаток 3);
5.2 забезпечити учасників Конкурсу супроводжуючим (представником ПТНЗ). Покласти на супроводжуючого наказом по ПТНЗ відповідальність за охорону здоров’я та безпеку життєдіяльності учасників Конкурсу;
5.3 віднести витрати на проїзд, харчування учасників Конкурсу та їх супроводжуючих за рахунок коштів навчальних закладів.

6. Директору ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» Спекторову Б.І.:
6.1 забезпечити підготовку навчальних приміщень, робочих місць, проведення інструктажу з охорони праці та безпеки життєдіяльності, створення безпечних умов праці відповідно до нормативних документів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;
6.2 організувати медичне обслуговування учасників Конкурсу.

7. Нагородити переможців ІІІ (обласного) етапу Конкурсу грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

8. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Департаменту – начальника управління загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Захарчука В.М.





Директор Департаменту                                                               Т.Я.Озерова













Захарчук, 224 67 83
Паржницький, 228 17 60

Додаток 1
                                                                  до наказу
                                                                  Департаменту освіти і науки                                                                                     Запорізької облдержадміністрації
                                                                                  від 13.11.20150602

Організаційний комітет
з підготовки та проведення ІІІ (обласного) етапу ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

1.
Прийменко
Галина Володимирівна

-
начальник відділу професійно-технічної, вищої освіти та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, голова оргкомітету;

2.
Ципріанова
Світлана Георгіївна



-
заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, заступник голови оргкомітету;

3.
Спекторов
Борис Ілліч


директор ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу», член оргкомітету;

4.
Тарусова
Любов Василівна



-
заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу», член оргкомітету;

5.
Поляк
Таїса Василівна

методист ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу», член оргкомітету.















                                                                  Додаток 2
                                                                  до наказу
                                                                  Департаменту освіти і науки                                                                            Запорізької облдержадміністрації
                                                                                  від 13.11.20150602

Журі
ІІІ (обласного) етапу ХVІ Міжнародного Конкурсу
з української мови імені Петра Яцика

1.
Захарчук
Віктор Миколайович


-
заступник директора Департаменту – начальник управління загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, голова журі;

2.
Паржницький
Олександр Вікторович
-
директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, заступник голови журі;

3.
Четверякова
Лілія Іванівна

методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, член журі;

4.
Нідерман
Наталія Костянтинівна
-
методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, член журі;

5.
Тюріна
Тетяна Миколаївна

викладач української мови та літератури  ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти», член журі;

6.
Мелах
Цвітана Володимирівна
-
викладач української мови та літератури  ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей», член журі;

7.
Колодка
Ольга Олександрівна
-
викладач української мови та літератури ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту», член журі.








                                                                                                                                    Додаток 3
                                                                                                                                    до наказу
                                                                                                                                   Департаменту освіти і науки
                                                                                                                                   Запорізької облдержадміністрації
                                                                                                                                                                     від 13.11.2015 № 0602


Заявка
на участь в ІІІ (обласному) етапі ХVІ Міжнародного Конкурсу
з української мови імені Петра Яцика серед учнів ПТНЗ Запорізької області


з/п
Назва ПТНЗ
Прізвище, ім’я, по-батькові учня
Число, місяць, рік народження
Курс навчання
№ учнівського квитка
Прізвище, ім'я та по-батькові викладача, який підготував учня
Прізвище, ім’я, по-батькові представника ПТНЗ, який  супроводжує учня











Директор ПТНЗ_____________________

Примітка: учасники Конкурсу повинні мати при собі учнівський квиток або довідку з фотокарткою, яка завірена печаткою ПТНЗ, ручку синього кольору, олівець
.


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ


НАКАЗ

від 17.11.2015                                                                                61

Про затвердження умов ІІІ (обласного) етапу
ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови
імені Петра Яцика серед учнів
ПТНЗ Запорізької області


На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 13.11.2015 № 0602 «Про організацію та проведення ІІІ (обласного) етапу ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів ПТНЗ Запорізької області»
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити умови проведення ІІІ (обласного) етапу ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів ПТНЗ Запорізької області (додаток 1) (далі Конкурс).

2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора центру Ципріанову С.Г.




Директор центру                                                                           О.В. Паржницький








Четверякова, 228 17 62
                                                                           Додаток 1
                                                                                              до наказу НМЦ ПТО у ЗО                                                                              від 17.11.2015 61

 

Умови проведення

ІІІ (обласного) етапу ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови
імені Петра Яцика

1. Загальна частина
1.     Третій (обласний) етап Конкурсу провести серед учнів ПТНЗ третіх курсів з метою розвитку творчої активності, поглиблення знань та підвищення інтересу до вивчення української мови.
2.     На ІІІ етап Конкурсу прибуває 1 учасник від навчального закладу в зазначений день в супроводі визначеного наказом ПТНЗ педагогічного працівника.
3.     Учасники Конкурсу при собі повинні мати учнівський квиток або довідку з фотокарткою, яка завірена печаткою ПТНЗ, ручку синього кольору, олівець.
4.     Учасники Конкурсу повинні дотримуватись вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності, виконувати рішення оргкомітету.

2. Порядок проведення Конкурсу
1.     Для виконання завдання відводиться три астрономічні години.
2.     Учасники Конкурсу виконують завдання письмово.
3.     Порядок проведення Конкурсу обумовлюється оргкомітетом та доводиться до відома учасників і супроводжуючих.
4.     Графік проведення Конкурсу:
4.1 Заїзд учасників Конкурсу та реєстрація             9.30 - 10.30
4.2 Лінійка, присвячена початку Конкурсу,
інструктування учасників Конкурсу з охорони праці
та безпеки життєдіяльності                                                  10.30 - 11.00
4.3 Виконання завдань Конкурсу                              11.00 - 14.00
4.4 Від’їзд учасників Конкурсу                                 14.00
4.5 Робота журі Конкурсу                                         07.12.2015 року.

3. Оцінювання письмових робіт
1.     Завдання для Конкурсу розроблені відповідно до навчальних програм з предмета «Українська мова».
2.     Журі Конкурсу оцінює роботи, підводить підсумки та визначає переможців.
3.     Згідно з наказом Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації для учнів-переможців встановлюється три призових місця.





Від 13.11.2015                                                                               № 0601








Про проведення ІІ (обласного) етапу
Міжнародного мовно-літературного конкурсу
учнівської та студентської молоді
імені Тараса Шевченка
у 2015-2016 навчальному році

Керуючись Указами Президента України від 30.09.2010 № 927/2010 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді» та від 30.09.2010 № 928/2010 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», Положенням про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (постанова Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 571), листом Міністерства освіти і науки України від 28.09.2015 № 1/9-465 «Про проведенняVI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», наказом Департаменту освіти і науки  Запорізької обласної державної адміністрації від 16.10.2015 № 0531 «Про організаційне забезпечення проведення першого та підготовки до районного (міського) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка 2015/2016 н.р.», з метою підвищення загальної мовної культури, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу
НАКАЗУЮ:
1. Провести 28 листопада 2015 року ІІ етап VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (далі - Конкурс) серед учнів ПТНЗ області на базі
ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» (м. Запоріжжя, вул. Глісерна, 24-а, тел. 0612225273).

2. Затвердити склад організаційного комітету та склад журі ІІ етапу
VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (додатки 1,2).

3. Організаційному комітету забезпечити підготовку та проведення
ІІ етапу Конкурсу, створити необхідні умови для роботи журі.

4. Конкурс провести за завданнями КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ЗОР».

5. Директорам ПТНЗ:
5.1 направити до 23 листопада 2015 року до науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області заявки для участі в ІІ етапі Конкурсу (додаток 3);
5.2 забезпечити учасників Конкурсу супроводжуючим (представником ПТНЗ). Покласти на супроводжуючого наказом по ПТНЗ відповідальність за охорону здоров’я та безпеку життєдіяльності учасників Конкурсу;
5.3 віднести витрати на проїзд, харчування учасників Конкурсу та їх супроводжуючих за рахунок коштів навчальних закладів.

6. Директору ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» Полякову О.Д.:
6.1 забезпечити підготовку навчальних приміщень, робочих місць, проведення інструктажу з охорони праці та безпеки життєдіяльності, створення безпечних умов праці відповідно до нормативних документів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;
6.2 організувати медичне обслуговування учасників Конкурсу.

7. Нагородити переможців ІІ етапу Конкурсу грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

8. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Департаменту – начальника управління загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Захарчука В.М.




Директор Департаменту                                                      Т.Я. Озерова





Захарчук, 224 67 83
Паржницький, 228 17 60
                                                                  Додаток 1
                                                                  до наказу
                                                                  Департаменту освіти і науки                                                                            Запорізької облдержадміністрації
                                                                 від 13.11.20150601

Організаційний комітет
з підготовки та проведення ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

1.
Ципріанова
Світлана Георгіївна

-
заступник директора НМЦ ПТО у Запорізькій області, голова оргкомітету;

2.
Четверякова
Лілія Іванівна
-
методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, заступник голови оргкомітету;

3.
Поляков
Олексій Дмитрович
-
директор ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту», член оргкомітету;

4.
Семенова
Ольга Вікторівна
-
заступник директора з навчальної роботи
ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту», член оргкомітету;

5.
Гончаренко
Надія Петрівна
-
заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту», член оргкомітету;

6.
Хортицька
Тетяна Іванівна
-
викладач української мови та літератури
ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту», член оргкомітету.













                                                                  Додаток 2
                                                                  до наказу
                                                                  Департаменту освіти і науки                                                                            Запорізької облдержадміністрації
                                                                  від 13.11.20150601

Журі
ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

1.
Прийменко
Галина Володимирівна
-
начальник відділу професійно-технічної, вищої освіти та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, голова журі;

2.
Паржницький
Олександр Вікторович
-
директор НМЦ ПТО у Запорізькій області, заступник голови журі;

3.
Нідерман
Наталія Костянтинівна
-
методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, член журі;

4.
Кравець
Олександра Василівна
-
викладач української мови та літератури
ДНЗ «Запорізьке віще індустріально-політехнічне училище», член журі;

5.
Козловська
Алла Миколаївна
-
викладач української мови та літератури
ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник», член журі;

6.
Лапіна
Ірина Василівна
-
викладач української мови та літератури
ДНЗ «Запорізький професійний ліцей», член журі;

7.
Кардашова
Наталя Григорівна
-
викладач української мови та літератури
ДНЗ «Мелітопольський торгово-професійний ліцей», член журі.

 








                                                                                                                                    Додаток 3
                                                                                                                                    до наказу
                                                                                                                                   Департаменту освіти і науки                                                                                                                                             Запорізької облдержадміністрації
                                                                                                                                    від 13.11.20150601


Заявка
на участь в ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені
Тараса Шевченка


з/п
Назва ПТНЗ
Прізвище, ім’я, по-батькові учня
Число, місяць, рік народження
Курс навчання
№ учнівського квитка
Прізвище, ім’я та по-батькові викладача, який підготував учня
Прізвище, ім’я,
по-батькові представника ПТНЗ, що супроводжує учня











Директор ПТНЗ_____________________

Примітка: учасники Конкурсу повинні мати при собі учнівський квиток або довідку з фотокарткою, яка завірена печаткою ПТНЗ, ручку синього кольору.


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ


НАКАЗ

від 17.11.2015                                                                                         № 59


Про затвердження умов ІІ етапу
Міжнародного мовно-літературного конкурсу
учнівської та студентської молоді
імені Тараса Шевченка


На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 13.11.2015 № 0601 «Про проведення ІІ (обласного) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2015-2016 навчальному році»
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити умови проведення ІІ (обласного) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (додаток 1) (далі Конкурс).

2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора центру Ципріанову С.Г.




Директор центру                                                                  О.В. Паржницький







Четверякова, 228 17 62
                                                                           Додаток 1
                                                                           до наказу НМЦ ПТО у ЗО
                                                                           від 17.11.201559

 

Умови проведення

ІІ етапу (обласного) Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

1. Загальна частина
1. Другий етап Конкурсу провести серед учнів ПТНЗ з метою розвитку творчої активності, підвищення інтересу та поглиблення знань з української мови та літератури.
2. На ІІ етап Конкурсу прибуває 1 учасник від навчального закладу в зазначений день в супроводі визначеного наказом ПТНЗ педагогічного працівника.
3. Учасники Конкурсу при собі повинні мати учнівський квиток або довідку з фотокарткою, яка завірена печаткою ПТНЗ, ручку синього кольору.
4. Учасники Конкурсу повинні дотримуватись вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності, виконувати рішення оргкомітету.
5. Орієнтовні види завдань: творча робота на запропоновану тему за  вибором. Окремо вказується тема, стиль, вид (твір-роздум, твір-опис, твір-мініатюра тощо), жанр (притча, легенда, новела, есе, публіцистична стаття, оповідання, нарис тощо).
У якості тем літературних творів можуть бути використані дискусійні висловлювання майстрів художнього слова, видатних мовознавців, істориків, критиків, публіцистів. Вибір тем необмежений – вони можуть бути пов’язані, зокрема, з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню націй, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Шевченко.
Учасники Конкурсу мають показати мовну грамотність, здатність до критичного мислення, фахового аналізу мовно-літературного й культурно-історичного матеріалу, а також творчі здібності володіння художнім словом.

2. Порядок проведення Конкурсу
1. Для виконання завдання відводиться чотири астрономічні години.
2. Учасники Конкурсу виконують завдання письмово.
3. Порядок проведення Конкурсу обумовлюється оргкомітетом та доводиться до відома учасників і супроводжуючих.
4. Графік проведення Конкурсу:
4.1 Заїзд учасників Конкурсу та реєстрація                       9.30 - 10.30
4.2 Відкриття Конкурсу, інструктування учасників
Конкурсу з охорони праці та безпеки життєдіяльності               10.30 - 11.00
4.3 Виконання завдань Конкурсу                                       11.00 - 15.00
4.4 Від’їзд учасників Конкурсу                                          15.00
4.5 Робота журі Конкурсу                                                   30.11.2015
3. Оцінювання письмових робіт
1. Журі Конкурсу оцінює роботи відповідно до їхньої специфіки з урахуванням складності, обсягу, важливості у визначенні рівня комплексної мовно-літературної підготовленості учасників, підводить підсумки та визначає переможців.
2. Згідно з наказом Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації для учнів-переможців встановлюється три призових місця.



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ

08.10.2015                                                                                     № 1050

Про внесення змін до наказу
Міністерства освіти і науки України
від 16 вересня 2015 року № 940

Враховуючи звернення громадських організацій, батьків та учнів

НАКАЗУЮ:

1. Унести зміни до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 вересня 2015 року № 940 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році», виклавши пункт 3 у такій редакції:
«Провести з 5 по 30 травня 2016 року державну підсумкову атестацію випускників загальноосвітніх навчальних закладів III ступеня з трьох предметів».
2. Затвердити зміни до переліку навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів III ступеня у 2015/2016 навчальному році, що додаються.
3. Управлінню зв'язків з громадськістю та забезпечення діяльності Міністра (патронатній службі) (Загоруйко Ю. А.) зробити відмітку у справах архіву.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.





Міністр                                                                                 Сергій Квіт






ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
 ______ жовтня 2015 року №  ___


Перелік
навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів III ступеня у 2015/2016 навчальному році

з/п
Назва навчального предмету
Форма проведення державної підсумкової атестації
Примітка
1.
Українська мова
У формі зовнішнього незалежного оцінювання

2.
Іноземна мова
У навчальних закладах

3.
Математика
У формі зовнішнього незалежного оцінювання
Випускник має право обрати один із зазначених предметів незалежно від профілю навчального закладу
Історія України





Директор департаменту                                                      Ю. Г. Кононенко




До листа
Міністерства
освіти і науки України
від 26.06.2015 р. № 1/9-305

Особливості вивчення базових дисциплін
у загальноосвітніх навчальних закладах
 у 2015/2016 навчальному році

Особливості вивчення базових навчальних дисциплін у 2015/2016 навчальному році пов’язані, першою чергою, зі змінами, внесеними до навчальних програм. 
На виконання наказів Міністерства освіти і науки  України
від 05.11.2014 № 1275 «Про проведення експертизи та громадського обговорення типових навчальних планів та навчальних програм для початкової школи» та
від 06.02.2015 № 100 «Про розвантаження навчальних програм для учнів 5 – 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів» до навчальних програм внесено зміни, спрямовані на їх розвантаження, врахування вікових особливостей розвитку дитини, відповідність сучасному розвитку науки та технологій.  
Після громадського обговорення та розгляду Колегією Міністерства зміни до програм були затверджені наказами МОН:
1) № 149 від 22.12.2014 «Про затвердження змін до навчальних програм для 4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» з української мови, літературного читання, математики, природознавства, «Я у світі», інформатики, російської мови для шкіл з російською мовою навчання, української мови для шкіл з навчанням російською мовою;
2) № 584 від 29.05.2015 «Про затвердження змін до навчальних програм для 1-3-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» з української мови, літературного читання, математики, природознавства, «Я у світі», інформатики, російської мови для шкіл з російською мовою навчання, української мови для шкіл з навчанням російською мовою;
3) № 585 від 29.05.2015 «Про затвердження змін до навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня», яким затверджено зміни та надано гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки» програмам для 5 – 9 класів з таких навчальних предметів: українська мова, українська література, зарубіжна література, іноземні мови, історія України, всесвітня історія, математика, біологія, фізика, хімія, географія, інформатика, трудове навчання, українська мова для шкіл з навчанням російською мовою, українська мова для шкіл з навчанням молдовською мовою, українська мова для шкіл з навчанням румунською мовою, українська мова для шкіл з навчанням польською мовою, українська мова для шкіл з навчанням угорською мовою, болгарська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою, мова іврит для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою,  молдовська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою, польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою, польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою, російська мова для шкіл з навчанням українською мовою (початок навчання з 1-го класу), російська мова для шкіл з навчанням українською мовою (початок навчання з 5-го класу), російська мова для шкіл з навчанням російською мовою, румунська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою (початок вивчення з 1 класу), румунська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою (початок вивчення з 5 класу), румунська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням румунською мовою, словацька мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою, угорська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою, інтегрований курс «Література» (молдовська та зарубіжна), інтегрований курс «Література» (польська та зарубіжна), інтегрований курс «Література» (російська та зарубіжна) для шкіл з навчанням російською мовою, інтегрований курс «Література» (румунська та зарубіжна), інтегрований курс «Література» (словацька та зарубіжна),
Навчальні програми зі змінами розміщено на сайті  (http://iitzo.gov.ua/serednya-osvita-navchalni-prohramy/). Програми позбавлені жорсткого поурочного поділу, вчителі можуть обирати послідовність розкриття навчального матеріалу в межах окремої теми, але так, щоб не порушувалась логіка його викладу.
Обласні, районні та міські методичні кабінети (об’єднання) не можуть втручатися в такі питання, оскільки це винятково компетенція вчителя.
Навчально-методичне забезпечення, рекомендоване Міністерством до використання в навчальних закладах, зазначено у Переліках навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, розміщених на офіційному веб-сайті Міністерства (www.mon.gov.ua).
  Дозволяється використовувати підручники з відповідним грифом Міністерства, що видані в попередні роки, враховуючи при цьому зміни у програмах.
Щодо додаткової навчально-методичної літератури, то вчитель вільний у її виборі й може застосовувати таку, що найкраще реалізовує його методику навчання.
Також залишаються актуальними методичні рекомендації Міністерства щодо організації навчально-виховного процесу і вивчення базових дисциплін попередніх років. Тексти методичних рекомендацій розміщені на сайті МОН (http://old.mon.gov.ua/ua/often-requested/methodical-recommendations) та в Інформаційних збірниках Міністерства освіти і науки відповідних років.
Відповідно до наказу МОН України від 08.05.2015 № 518 змінено назву предмета "Світова література" на "Зарубіжна література".
Необхідно також врахувати в роботі листи Міністерства від 3 червня 2014 р. №1/9-282 «Про формування класів з навчанням українською мовою, мовами національних меншин та вивчення цих мов», від 6 червня 2014 р. № 1/9-299 «Про забезпечення права представників кримськотатарського народу на здобуття загальної середньої освіти рідною мовою чи вивчення цієї мови» щодо неприпустимості звуження конституційних прав громадян на здобуття освіти українською мовою, мовами національних меншин чи вивчення цих мов, а також забезпечення освітніх прав представників кримськотатарського народу.
На відміну від підходів до укладання методичних рекомендацій про вивчення предметів, що практикувалися упродовж багатьох років і в яких нерідко з року в рік переповідалися добре відомі вчителям-практикам і методистам загальнодидактичні концепції та підходи до навчання дітей, у цьогорічних рекомендаціях переважно йдеться про нововведення.

Українська мова
У 2015-2016 навчальному році вивчення української мови здійснюватиметься за такими програмами:
У 10-11 класах - за програмами, затвердженими наказом Міністерства від 28.10.2010 № 1021. Офіційний  веб-cайт Міністерства освіти і науки України за таким покликанням:http://old.mon.gov.ua/ua/activity/education/56/692/educational_programs/1349869542/.
Кількість фронтальних та індивідуальних видів контрольних робіт з української мови в загальноосвітніх навчальних закладах з українською мовою навчання залишається незмінною.
Фронтально оцінюються аудіювання, читання мовчки, диктант, письмовий переказ і письмовий твір, мовні знання й уміння, запис яких здійснюється на сторінці класного журналу «Зміст уроку».
Індивідуально оцінюються говоріння (діалог, усний переказ, усний твір) і читання вголос. Для цих видів діяльності не відводять окремого уроку, проте відводять окрему колонку без дати на сторінці класного журналу «Облік навчальних досягнень». У І семестрі проводять  оцінювання 2 видів мовленнєвої діяльності (усний переказ, діалог), результати оцінювання виставляють у колонку без дати й ураховують у найближчу тематичну. У ІІ семестрі проводять оцінювання таких видів мовленнєвої діяльності, як усний твір і читання вголос, яке здійснюється у 5–9 класах. Повторне оцінювання чотирьох видів мовленнєвої діяльності не проводять.
Перевірка мовних знань і вмінь здійснюється за допомогою завдань тестового характеру (на виконання їх відводиться орієнтовно 20 хвилин уроку) залежно від змісту матеріалу, що вивчається. Решта часу контрольного уроку може бути використано на виконання завдань з аудіювання, читання мовчки.
Тематичну оцінку виставляють на підставі поточних оцінок з урахуванням контрольних робіт, а за семестр - на основі тематичного оцінювання.
Фронтальні види контрольних робіт

 Фронтальні види контрольних робіт (10–11класи)
(рівень стандарту, академічний рівень)
Форми контролю
10
11
І
ІІ
І
ІІ
Перевірка мовної теми*
2
2
2
2
Письмо:
переказ

1

1

1

1
твір
1
-
1
-
Правопис:
диктант**
1
1
1
1

Аудіювання*
1
1
Читання мовчки*
1
1

* Основною формою перевірки мовної теми, аудіювання і читання мовчки є тестові завдання.
** Основною формою перевірки орфографічної й пунктуаційної грамотності є контрольний текстовий диктант.
У таблицях зазначено мінімальну кількість фронтальних видів контрольних робіт, учитель на власний розсуд має право збільшувати цю кількість, залежно від рівня підготовленості класу, здібностей конкретних учнів, умов роботи тощо.
Оцінка за контрольний твір з української мови та переказ є середнім арифметичним за зміст і грамотність, яку виставляють в колонці з датою написання роботи (надпис у колонці «Твір», «Переказ» не робиться).
Кількість робочих зошитів з української мови визначається за класами:
1011 класи – по одному зошиту.
Для контрольних робіт з української мови в усіх класах використовують по одному зошиту.
Ведення зошитів оцінюється від 1 до 12 балів щомісяця протягом семестру і вважається поточною оцінкою. Під час перевірки зошитів ураховується наявність різних видів робіт, грамотність, охайність, уміння правильно оформити роботи.
Під час підготовки вчителів до уроків радимо використовувати періодичні фахові видання:  журнали «Дивослово», «Українська мова і література в школі», «Українська мова і література в школах України», газету «Українська мова та література».

Українська література

Вивчення української літератури в 10-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів – за програмами, затвердженими  наказом Міністерства від 28.10.2010 № 1021. Офіційний  веб-cайт Міністерства освіти і науки України за таким покликанням:
http://old.mon.gov.ua/ua/activity/education/56/692/educational_programs/1349869542/.

З метою рівномірного розподілу навантаження учнів протягом навчального року подаємо рекомендовану кількість видів контролю з української літератури (за класами). Поданий у таблиці розподіл годин є мінімальним і обов’язковим для проведення в кожному семестрі. Учитель-словесник на власний розсуд може збільшити кількість видів контрою відповідно до рівня підготовки учнів, особливостей класу тощо.

10-11 класи
Класи
10
11
10
11
Семестри
І
ІІ
І
ІІ
І
ІІ
І
ІІ
Рівень стандарту,
академічний
Профільний рівень
Контрольні роботи
у формі:
контрольного класного твору;
виконання інших завдань (тестів, відповідей на запитання тощо)
3



1


2
3



1


2
3



1


2
3



1


2
4



1


3
4



1


3
4



1


3
4



1


3
Уроки розвитку мовлення*
2
(у+п)
2
(у+п)
2
(у+п)
2
(у+п)
2
(у+п)
2
(у+п)
2
(у+п)
2
(у+п)
Уроки позакласного читання
1
1
1
1
2
2
2
2
Перевірка зошитів
4
5
4
5
4
5
4
5

У кожному семестрі обов’язковим є проведення двох уроків розвитку мовлення: одного уроку усного розвитку мовлення, а другого – письмового. Умовне позначення у таблиці – (у + п).
Оцінку за ведення зошита з української літератури виставляють у кожному класі окремою колонкою в журналі раз на місяць і враховують як поточну до найближчої тематичної. Під час оцінювання зошита з літератури слід ураховувати  наявність різних видів робіт; грамотність (якість виконання робіт); охайність; уміння правильно оформлювати роботи (дотримання вимог   орфографічного режиму).
Оцінка за контрольний твір з української літератури є середнім арифметичним за зміст і грамотність, яку виставляють в колонці з датою написання роботи, надпис у журнальній колонці «Твір» не робиться.
Оцінку за читання напамять поетичних або прозових творів з української літератури виставляють у колонку без дати з надписом «Напамять».
Під час підготовки вчителів до уроків радимо використовувати періодичні фахові видання:  журнали «Дивослово», «Українська мова і література в школі», «Українська мова і література в школах України», «Українська  література в загальноосвітній школі», газету «Українська мова та література».
Зарубіжна література
У 2015-2016  навчальному році вивчення зарубіжної  літератури 
у 10-11 класах - за програмами, затвердженими наказом Міністерства від 28.10.2010 №1021 (офіційний сайт МОН -  http://old.mon.gov.ua/ua/activity/education/56/692/educational_programs/1349869542).
Програми курсів за вибором і факультативів, рекомендованих Міністерством, вміщено у збірниках:
Збірник програм курсів за вибором і факультативів зі світової літератури. 8–11 класи. Книга 1.  Тернопіль: Мандрівець, 2011;
Збірник програм курсів за вибором і факультативів із зарубіжної літератури.  5 - 7 класи: Біла Церква: ТОВ «ОФСЕТ»;
Збірник програм курсів за вибором і факультативів із зарубіжної літератури.  8 - 11 класи: Біла Церква: ТОВ «ОФСЕТ» (лист МОН України від 29.05.2015  № 14.1/12-Г- 333).
У навчальну програму із зарубіжної літератури для 5 – 9 класів   внесено зміни, затверджені наказом МОН від 29.05.2015 № 585.
У 10-11 класах уявлення учнів про літературний процес будуть поглиблені у процесі текстуального вивчення шедеврів світової літератури («Божественна комедія» Данте, «Фауст» Й.В. Ґете», «Гамлет» В. Шекспіра, соціально-психологічних і філософських романів та п’єс  XIX-XX ст., творів модернізму і постмодернізму).
Викладання зарубіжної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах передбачає врахування міжпредметних зв’язків (особливо із українською літературою, історією України тощо), формування цілісної системи знань і уявлень про літературу як вид мистецтва і скарбницю гуманістичних цінностей, розвиток особистості учня як суб’єкта активної читацької діяльності, а також формування духовного світу громадянина України.
Вивчення зарубіжної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах сприяє не тільки прилученню учнів до читання художньої літератури, а й формуванню комунікативної компетентності. Викладання зарубіжної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах України здійснюється українською мовою. Твори зарубіжних письменників в курсі зарубіжної літератури вивчаються в українських перекладах. Для зіставлення можливе залучення перекладів, переспівів іншими мовами, якими володіють учні (англійською, німецькою, французькою, польською тощо). За наявності необхідних умов бажаним є розгляд художніх текстів (у фрагментах або цілісно) мовами оригіналів. У такому разі предмет «Зарубіжна література» виконує додаткову функцію вдосконалення володіння учнями іноземними та іншими мовами.
З метою систематизації та упорядкування навантаження учнів протягом навчального року подаємо рекомендовану кількість видів контролю у процесі вивчення світової  літератури у кожному класі. Поданий у таблиці розподіл годин є мінімальним і обов’язковим для проведення в кожному семестрі. Вчитель на власний розсуд може збільшити кількість видів контролю відповідно до рівня підготовки учнів, особливостей класу тощо.     
Обов’язкова кількість видів контролю 

10–11 класи
Класи
10
11
10
11
10
11
Семестри
І
ІІ
І
ІІ
І
ІІ
І
ІІ
І
ІІ
І
ІІ
Рівні
Рівень стандарту
Академічний рівень
Профільний рівень
Контрольні роботи
у формі:
контрольного класного твору;
виконання інших завдань (тестів, відповідей на запитання тощо)
2




1


1
2




1


1
2




1


1
2




1


1
3




1


2
3




1


2
3




1


2
3




1


2
4




1


3
4




1


3
4




1


3
4




1


3
Уроки розвитку мовлення*
2
у+п
2
у+п
2
у+п
2
у+п
2
у+п
2
у+п
2
у+п
2
у+п
3
1у+2п
3
2у+1п
3
1у+2п
3
2у+1п
Уроки позакласного читання
1
1
1
1
2
2
1
1
2
2
2
2
Перевірка зошитів
4
5
4
5
4
5
4
5
4
5
4
5

У кожному семестрі обов’язковим є проведення двох уроків розвитку мовлення: одного уроку усного розвитку мовлення, а другого – писемного. Умовне позначення у таблиці – (у + п).
Під час оцінювання зошита із зарубіжної літератури слід ураховувати наявність різних видів робіт; грамотність (якість виконання робіт); охайність; уміння правильно оформлювати роботи (дотримання вимог до оформлення орфографічного режиму).
Оцінку за ведення зошита із зарубіжної літератури виставляють у кожному класі окремою колонкою в журналі раз на місяць і враховують як поточну до найближчої тематичної.
Оцінка за контрольний твір із зарубіжної літератури є середнім арифметичним за зміст і грамотність, яку виставляють в колонці з датою написання роботи, надпис у журнальній колонці «Твір» не робиться.
Оцінку за читання напам’ять поетичних або прозових творів  із зарубіжної літератури виставляють  у колонку без дати з надписом «Напам’ять».
Під час підготовки вчителів до уроків радимо використовувати періодичні фахові видання:  журнали «Всесвітня література в школах України», «Зарубіжна література в  школах України», газету «Світова література».
Іноземні мови
Вивчення іноземних мов у 2015-2016 навчальному році буде здійснюватись за такими  навчальними програмами:
«Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов, 10-11 класи», Київ, 2010;
«Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Друга іноземна мова. 5-11 класи», Видавничий дім «Освіта», 2013.
Навчальні програми не встановлюють порядок (послідовність) вивчення предметної тематики у рамках навчального року, а лише вказують на зміст, вивчення котрого є об’єктом тематичного та семестрового  контролю.
Програми з іноземних мов мають наскрізний характер та представлені в єдиній системі, у діяльнісній термінології з чітко вираженою кореляцією між класами.
Конкретизовано опис діяльнісного підходу  до іншомовної освіти, що включає в зміст вивчення не тільки знання, навички та вміння, а й навчальні стратегії та комунікативні функції з комунікативно-спрямованими завданнями. Важливу роль відіграватиме така змістова категорія як ставлення учнів до предмета і до процесу його вивчення (мотивація). Такий підхід навчить учнів бути відповідальними за знання, яких  вони набувають,і розуміти, чому ці знання, важливі для них, забезпечить використання учнями набутих знань у навчальній діяльності.
Історія
У 2015/2016 навчальному році для 10-11 класів використовуються програми зі змінами, внесеними у 2014 році та розміщеними на сайті Міністерства. Академічний рівень та рівень стандарту: програми «Історія України. 10-11 класи»  (52 години на рік, 1,5 години на тиждень); для класів історичного профілю: програми «Історія України. 10-11 класи» (140 годин на рік, 4 години на тиждень).
Для вивчення всесвітньої історії чинними є програми «Всесвітня історія. 10 - 11 класи (рівень стандарту/академічний рівень)».  Програма розрахована на 35 годин на рік (1 година на тиждень). Для класів історичного профілю чинною є програма зі всесвітньої історії, що розрахована на 3 тижневі години (105 годин на рік) (К.: Поліграфкнига, 2010).
Програми розміщені на офіційному web-cайті Міністерства освіти і науки України за таким покликанням:
http://old.mon.gov.ua/img/zstored/files/ist_ukr
Велику роль відіграє позакласна робота, зокрема пошукова й краєзнавча. Перевагою при вивченні місцевої історії є можливість побачити в реальній, а не у відтвореній формі факти, що її ілюструють. Робота в музеях, проведення дослідницької роботи на місцевому матеріалі допоможе навчити учнів навичкам та методиці ідентифікації залишків минулого, аналізу, тлумаченню та визначенню їх місця у більш широкому історичному контексті.






































18 19125

1413
Міністр освіти і науки України Сергій Квіт підписав рішення Колегії МОН “Про проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання”. На часі – наказ МОНУ та реєстрація документа в Міністерстві юстиції.
Так, зокрема, Колегія МОН ухвалила перелік предметів, із яких відбудеться ЗНО в 2016 році. Це – українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька, російська та французька мови. Причому тести з української мови і літератури та з математики будуть двох рівнів складності – базового та поглибленого.
Крім того, вирішено запровадити ЗНО загальних навчальних компетентностей. Таке тестування складатимуть особи, які постраждали під час акцій громадянського протесту в період Революції Гідності, які отримали інвалідність, військовослужбовці, демобілізовані із зони АТО, та абітурієнти, які закінчили школи більше ніж п’ять років тому.
Серед очікуваних інновацій затверджено також і проведення ДПА у формі ЗНО з трьох предметів:  української мови і літератури (базовий рівень – українська мова), однієї з іноземних мов, а також із математики або історії України (на вибір).
10341Перший крок до ЗНО-2016 зроблений. Рішення колегії МОН підписане. Другим кроком має бути видання МОН України наказу про імплементацію цього рішення та його державна реєстрація в Мін’юсті. Третім – вирішення бюджетних проблем. Але рух почався“, – написав директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук на своїй сторінці у Фейсбуці.
Нагадаємо, засідання Колегії Міністерства освіти і науки України, на якому обговорили питання щодо ЗНО-2016, відбулося  3 липня.
11745766_596574223779058_2259407745747613381_n
11707603_596574227112391_9060470178065042091_n

Від 10.04.2015                                                                               № 0208

Про організацію та проведення
обласної олімпіади з предмета
«Англійська мова» серед учнів
ПТНЗ області

Згідно з планом роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області на 2015 рік та з метою розвитку творчої активності учнів, підвищення інтересу до вивчення всесвітньої історії, виявлення рівня знань учнів ПТНЗ
НАКАЗУЮ:
1.     Провести обласну олімпіаду з предмета «Англійська мова»
22 квітня 2015 року серед учнів ПТНЗ області, які закінчують вивчення курсу англійської мови, на базі ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей».

2.     Затвердити склад організаційного комітету, склад журі (додатки 1, 2).

3.     Організаційному комітету забезпечити підготовку та проведення обласної олімпіади, створити необхідні умови для роботи журі.

4.     Директору Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Паржницькому О.В.:
4.1 розробити умови проведення обласної олімпіади;
4.2 підготувати завдання та критерії оцінювання їх виконання.

5.     Директорам ПТНЗ:
5.1   провести олімпіади у ПТНЗ з предмета «Англійська мова»;
5.2    направити до 17 квітня 2015 року до Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області заявки для участі в обласній олімпіаді (додаток 3);
5.3     забезпечити учасників олімпіади супроводжуючим (представником ПТНЗ). Покласти на супроводжуючого наказом по ПТНЗ відповідальність за охорону здоровя та безпеку життєдіяльності учасників олімпіади;
5.4      віднести витрати на проїзд, харчування учасників обласної олімпіади та супроводжуючих за рахунок коштів ПТНЗ.

6.     Директору ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей» Руденко В.Р.:
6.1      забезпечити підготовку навчальних приміщень, робочих місць, проведення інструктажу з охорони праці та безпеки життєдіяльності, створення безпечних умов праці відповідно до нормативних документів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;
6.2     організувати медичне обслуговування учасників олімпіади.

7. Нагородити переможців обласної олімпіади грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

8. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора Департаменту - начальника управління професійно-технічної, вищої освіти та кадрової роботи Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Базя О.С.








Виконуючий обов’язки
директора Департаменту                                                     В.М. Захарчук











Базь 239 02 35
Паржницький 228 17 60
                                                                  Додаток 1
                                                                  до наказу
                                                                  Департаменту освіти і науки
                                                                  Запорізької облдержадміністрації
                                                                від 10.04.20150208

Організаційний комітет
з підготовки та проведення
обласної олімпіади з предмета «Англійська мова»

1.
Паржницький Олександр Вікторович
-
директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, голова оргкомітету;

2.
Ципріанова
Світлана Георгіївна
-
заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, заступник голови оргкомітету;

3.
Руденко
Василина Раїмівна
-
директор ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей», член оргкомітету;

4.
Наливайко
Кристина Миколаївна
-
заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей», член оргкомітету;

5.
Криворучко
Олена Валентинівна
-
заступник директора з виховної роботи ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей», член оргкомітету.















Додаток 2
                                                                  до наказу
                                                                  Департаменту освіти і науки
                                                                  Запорізької облдержадміністрації
                                                                від 10.04.2015  № 0208

Журі
обласної олімпіади з предмета «Англійська мова»

1.
Базь
Олександр Станіславович
-
начальник управління професійно-технічної, вищої освіти та кадрової роботи Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, голова журі;

2.
Прийменко
Галина Володимирівна
-
начальник відділу професійно-технічної, вищої освіти та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, заступник голови журі;

3.
Четверякова
Лілія Іванівна
-
методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, член журі;

4.
Тарасенко
Світлана Леонідівна
-
викладач англійської мови ДНЗ «Запорізький правобережний професійний  ліцей», член журі;

5.
Сенченко
Яна Сергіївна
-
викладач англійської мови ДНЗ «Запорізький професійний промисловий ліцей», член журі;

6.
Аратова
Віра Петрівна
-
викладач англійської мови ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти», член журі;

7.
Василевська
Євгенія Анатоліївна
-
викладач англійської мови ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище  професійне училище», член журі.






                                                                  Додаток 3
                                                                  до наказу
                                                                  Департаменту освіти і науки
                                                                  Запорізької облдержадміністрації
                                                                від 10.04.20150208

Заявка
на участь в обласній олімпіаді з предмета «Англійська мова»
серед учнів професійно-технічних навчальних закладів

ПТНЗ _______________________________________________


Прізвище, ім’я та по батькові учня
Дата народження
Курс навчання
Прізвище, ім’я та по батькові викладача, який підготував учня
Прізвище, ім’я та по батькові супроводжуючого
1
2
3
4
5







Директор ПТНЗ



  







МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ


НАКАЗ

від 10.04.2015                                                                                № 28

Про затвердження умов
обласної олімпіади з предмета
«Англійська мова»

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 10.04.2015 № 0208 «Про організацію та проведення обласної олімпіади з предмета «Англійська мова» серед учнів ПТНЗ області»
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити умови проведення обласної олімпіади з предмета «Англійська мова» (додаток 1).

2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Ципріанову С.Г.








Директор центру                                                                 О.В. Паржницький









Четверякова 228 17 62
                                                                           Додаток 1
                                                                           до наказу НМЦ ПТО у ЗО
                                                                           від 10.04.2015 28

Умови
проведення обласної олімпіади з предмета «Англійська мова»

1. Загальна частина

1.   Обласну олімпіаду з предмета «Англійська мова» провести серед учнів ПТНЗ, які закінчують курс вивчення англійської мови, з метою розвитку творчої активності, підвищення інтересу до вивчення англійської мови та поглиблення знань.
2.   На обласну олімпіаду прибуває один учасник від кожного ПТНЗ.
3.   Учасники олімпіади при собі повинні мати учнівський квиток, ручку, олівець.
4.   Учасники олімпіади повинні дотримуватись вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, виконувати рішення оргкомітету.

2. Порядок проведення олімпіади

1. Для виконання завдання відводиться чотири астрономічні години.
2. Олімпіада проводяться у три тури:
перший - аудіювання;
другий - читання тексту та виконання творчої письмової роботи;
третій - визначення рівня усної мовленнєвої компетентності.
3. Порядок проведення олімпіади обумовлюється оргкомітетом та доводиться до відома учасників і супроводжуючих.
4. Графік проведення обласної олімпіади:
4.1 заїзд учасників олімпіади та реєстрація 9.30 - 10.00;
4.2 лінійка, присвячена початку олімпіади, інструктування учасників олімпіади з охорони праці та безпеки життєдіяльності 10.00 - 10.30;
4.3 виконання завдань олімпіади 10.30 - 14.30;
4.4 від’їзд учасників олімпіади 14.30;
4.5 робота журі обласної олімпіади з предмету «Англійська мова» 23.04.2015 року.

Коментар щодо змісту та характеру завдань олімпіади

та критерії оцінки їх виконання


І тур Учасникам пропонується текст тривалістю звучання до 5 хвилин. Аудіотекст пред’являється двічі з голосу викладача, члена журі. Після першого прослуховування учасники виконують завдання першої частини тексту, метою якого є визначення ступені розуміння загальної інформації тексту. Завдання складаються з 10 тверджень. Учасник у бланку для відповіді позначає відповідний знак (+ або - ). Після другого прослуховування учасники виконують завдання другої частини тексту, мета якого визначити ступень розуміння подробиць тексту. Обсяг тесту - 10 запитань. Користуватись словниками не дозволяється.
Оцінювання аудіювання:
Вартість кожного правильно виконаного завдання - 2 бали. Максимальна оцінка за тур - 40 балів. За виправлення знімається 50% вартості правильно виконаного завдання.
ІІ тур Учасникам олімпіади пропонується три теми. Вони мають у межах рекомендованого обсягу творчої роботи (не менше 12 речень) дати розгорнуту відповідь.
Оцінювання творчої роботи:
1.       Обсяг письмової роботи (від 0 до 2 балів).
2.       Зовнішній вигляд і структура (від 0 до 2 балів).
3.       Повнота розкриття змісту (від 0 до 6 балів).
4.       Лексична насиченість (від 0 до 8 балів).
5.       Рівень розвитку граматичної компетенції (від 0 до 10 балів).
Максимальна оцінка за тур – 28 балів.
ІІІ тур Монологічне висловлювання має бути повним, послідовним, комунікативно спрямованим (містити особистісні оціночні фрази, власне ставлення учня до об’єкту висловлювання), лексично насиченим, правильно фонетично і граматично оформленим.
Після завершення монологічного повідомлення учень бере участь у співбесіді з членами журі.
Обсяг монологічного висловлювання: 18 - 20 речень.
Користуватись словниками під час підготовки та відповіді не дозволяється.
Оцінювання повідомлення:
1.      Повнота розкриття теми, комунікативна спрямованість (від 1 до 5 балів).
2.  Інформаційна значимість повідомлення (від 1 до 3 балів).
3.  Мовна і мовленнєва компетенція (темп мовлення, лексичний запас, сформованість граматичних навичок) (від 1 до 6 балів).
4.  Заохочувальний бал (від 0 до 2 балів).
Максимальна оцінка за тур - 16 балів.
Максимальна кількість балів за три тури - 84.

 

 

Від 10.04.2015                                                                               № 0206




Про підсумки обласної олімпіади
з предмета «Всесвітня історія»
серед учнів ПТНЗ Запорізької області

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 10.03.2015 № 0144 у ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» 31 березня 2015 року була проведена обласна олімпіада з предмета «Всесвітня історія» серед учнів ПТНЗ Запорізької області.
В обласній олімпіаді взяли участь  36 учнів з 36 ПТНЗ області.
Методисти НМЦ ПТО у Запорізькій області та керівництво
ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» забезпечили необхідні умови для проведення обласної олімпіади, яка пройшла на високому методичному рівні.
Найкращі результати показали учні:
ДНЗ «Мелітопольський будівельний центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту», ДНЗ «Мелітопольський торгово-професійний ліцей»,
ДНЗ «Запорізьке вище індустріально-політехнічне училище»,
ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище», ДНЗ «Запорізький професійний промисловий ліцей», ДНЗ «Мелітопольський професійний ліцей залізничного транспорту», ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище», ДНЗ «Токмацький професійний ліцей», ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище сфери послуг».

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити рішення журі обласної олімпіади з предмета «Всесвітня історія».

2. Нагородити грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації переможців олімпіади:
І місце - учениця ДНЗ «Мелітопольський будівельний центр професійно-технічної освіти» Россолов Олександр (73,5 бали);
ІІ місце - учень ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» Гулевський Андрій (70,5 балів);
ІІІ місце - учень ДНЗ «Мелітопольський торгово-професійний ліцей» Лобода Олександр (61,5 бали).

3. Директорам ПТНЗ області:
3.1 розглянути питання щодо заохочення переможців обласної олімпіади, викладачів, які підготували учнів-переможців, та членів журі;
3.2 вжити заходи щодо кращої підготовки учнів та усунення прогалин знань, виявлених при виконанні завдань обласної олімпіади.

4. Директору НМЦ ПТО у Запорізькій області Паржницькому О.В. розглянути результати обласної олімпіади з предмета «Всесвітня історія» на обласних семінарах-практикумах.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника управління професійно-технічної, вищої освіти та кадрової роботи Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Базя О.С.






Виконуючий обов’язки
директора Департаменту                                                     В.М. Захарчук
















Паржницький, 2281760 

 

 

 







Від 10.03.2015                                                                               № 0144







Про організацію та проведення
обласної олімпіади з предмета
«Всесвітня історія» серед учнів
ПТНЗ області

Згідно з планом роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області на 2015 рік та з метою розвитку творчої активності учнів, підвищення інтересу до вивчення всесвітньої історії, виявлення рівня знань учнів ПТНЗ
НАКАЗУЮ:
1.     Провести обласну олімпіаду з предмета «Всесвітня історія»
31 березня 2015 року серед учнів ПТНЗ області, які закінчують вивчення курсу всесвітньої історії, на базі ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей».

2.     Затвердити, склад організаційного комітету, склад журі (додатки 1, 2).

3.     Організаційному комітету забезпечити підготовку та проведення обласної олімпіади, створити необхідні умови для роботи журі.

4.     Директору Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Паржницькому О.В.:
4.1 розробити умови проведення обласної олімпіади;
4.2 підготувати завдання та критерії і норми оцінювання їх виконання.

5.     Директорам ПТНЗ:
5.1   провести олімпіади у ПТНЗ з предмета «Всесвітня історія»;
5.2    направити до 24 березня 2015 року до Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області заявки для участі в обласній олімпіаді (додаток 3);
5.3     забезпечити учасників олімпіади супроводжуючим (представником ПТНЗ). Покласти на супроводжуючого наказом по ПТНЗ відповідальність за охорону здоровя та безпеку життєдіяльності учасників олімпіади;
5.4      віднести витрати на проїзд, харчування учасників обласної олімпіади та супроводжуючих за рахунок коштів ПТНЗ.

6.     Директору ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» Львову В.М.:
6.1      забезпечити підготовку навчальних приміщень, робочих місць, проведення інструктажу з охорони праці та безпеки життєдіяльності, створення безпечних умов праці відповідно до нормативних документів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;
6.2     організувати медичне обслуговування учасників олімпіади.

7. Нагородити переможців обласної олімпіади грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

8. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора Департаменту - начальника управління професійно-технічної, вищої освіти та кадрової роботи Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Базя О.С.








Виконуючий обов’язки
директора Департаменту                                                     В.М. Захарчук











Базь 239 02 35
Паржницький 228 17 60
                                                                  Додаток 1
                                                                  до наказу
                                                                  Департаменту освіти і науки
                                                                  Запорізької облдержадміністрації
                                                                від 10.03.20150144

Організаційний комітет
з підготовки та проведення
обласної олімпіади з предмета «Всесвітня історія»

1.
Паржницький Олександр Вікторович
-
директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, голова оргкомітету;

2.
Ципріанова
Світлана Георгіївна
-
заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, заступник голови оргкомітету;

3.
Львов
Віктор Миколайович
-
директор ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей», член оргкомітету;

4.
Прищепна
Вікторія Вікторівна
-
заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей», член оргкомітету;

5.
Антонюк
Світлана Віталіївна
-
викладач історії ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей», член оргкомітету.














                                                                  Додаток 2
                                                                  до наказу
                                                                  Департаменту освіти і науки
                                                                  Запорізької облдержадміністрації
                                                                від 10.03.20150144

Журі
обласної олімпіади з предмета «Всесвітня історія»

1.
Базь
Олександр Станіславович
-
начальник управління професійно-технічної, вищої освіти та кадрової роботи Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, голова журі;

2.
Прийменко
Галина Володимирівна
-
начальник відділу професійно-технічної, вищої освіти та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, заступник голови журі;

3.
Четверякова
Лілія Іванівна
-
методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, член журі;

4.
Щука
Людмила Миколаївна
-
викладач історії ДНЗ «Запорізький професійний промисловий ліцей», член журі;

5.
Бондаренко
Надія Олександрівна
-
викладач історії ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище сфери послуг», член журі;

6.
Штейц
Надія Антонівна
-
викладач історії ДНЗ «Якимівський професійний аграрний ліцей», член журі;

7.
Булат
Тетяна Володимирівна
-
викладач історії ДНЗ «Запорізький  професійний ліцей автотранспорту», член журі.







                                                                  Додаток 3
                                                                  до наказу
                                                                  Департаменту освіти і науки
                                                                  Запорізької облдержадміністрації
                                                                від 10.03.20150144




Заявка
на участь в обласній олімпіаді з предмета «Всесвітня історія»
серед учнів професійно-технічних навчальних закладів


               ПТНЗ _______________________________________________


Прізвище, ім’я та по батькові учня
Дата народження
Курс навчання
Прізвище, ім’я та по батькові викладача, який підготував учня
Прізвище, ім’я та по батькові супроводжуючого
1
2
3
4
5







Директор ПТНЗ
















МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ


НАКАЗ

від 12.03.2015 р.                                                                                              № 24

Про затвердження умов
обласної олімпіади з предмета
«Всесвітня історія»

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 10.03.2015 № 0144 «Про організацію та проведення обласної олімпіади з предмета «Всесвітня історія» серед учнів ПТНЗ області»
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити умови проведення обласної олімпіади з предмета «Всесвітня історія» (додаток 1).

2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Ципріанову С.Г.








Заступник
директора центру                                                                         С.Г. Ципріанова








Четверякова 228 17 62


                                                                           Додаток 1
                                                                           до наказу НМЦ ПТО у ЗО
                                                                           від 12.03.201524

Умови проведення

обласної олімпіади з предмета «Всесвітня історія»
серед учнів ПТНЗ області

1. Загальна частина
1.     Обласна олімпіада з предмета «Всесвітня історія» проводиться серед учнів ПТНЗ, які закінчують курс вивчення всесвітньої історії, з метою розвитку творчої активності, підвищення інтересу до вивчення всесвітньої історії та поглиблення знань.
2.      На обласну олімпіаду прибуває один учасник від кожного ПТНЗ, де здійснюється надання повної загальної середньої освіти.
3.      Учасники олімпіади при собі повинні мати учнівський квиток або довідку з фотокарткою, яка завірена печаткою навчального закладу, ручку, олівець, лінійку, гумку.
4.       Учасники олімпіади повинні дотримуватись вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності, виконувати рішення оргкомітету.

2. Порядок проведення олімпіади
1.     Для виконання завдання відводиться три астрономічні години.
2.      Порядок проведення олімпіади обумовлюється оргкомітетом та доводиться до відома учасників і супроводжуючих.
3.        Графік проведення обласної олімпіади:
3.1   Заїзд учасників олімпіади та реєстрація 9.00 – 10.00.
3.2  Лінійка, присвячена початку олімпіади, інструктування учасників олімпіади з охорони праці та безпеки життєдіяльності 10.00 – 10.30.
3.3    Виконання завдань олімпіади 10.30 – 13.30.
3.4    Від’їзд учасників олімпіади 13.30.
3.5     Робота журі обласної олімпіади з предмета «Всесвітня історія» 01.04.2015 року.

3. Оцінювання завдань олімпіади


1. Завдання для олімпіади розроблені згідно з навчальними планами і програмами.
2. Завдання олімпіади спрямовані як на виявлення поглибленого знання й розуміння учнями низки визначальних історичних подій, явищ, процесів, так і сформованості в них навчальних компетентностей (хронологічної, просторової, інформаційної, мовленнєвої, логічної).
3. Структура комплекту завдань охоплює завдання на виявлення рівня розвиненості в учасників олімпіади уміння визначати провідні тенденції історичного процесу; давати порівняльну характеристику періодам


історичного поступу; аналізувати текстові та візуальні джерела; встановлювати хронологічні, просторові та причинно-наслідкові зв’язки; розкривати значення, висловлювати власну точку зору, аргументувати свою позицію; визначати роль особистості в історії; володіння категоріями історичного часу, історичного простору та історичного руху, головними історичними поняттями.
4. Завдання олімпіади з предмета «Всесвітня історія» включають:
- тестовий тур (загальна кількість - 64 бали);
- теоретичний тур (загальна кількість - 30 балів).
5. Журі олімпіади оцінює роботи, підводить підсумки та визначає переможців.
6. Для учнів-переможців встановлюються три призових місця.


Комментариев нет:

Отправить комментарий