Translate

пятница, 15 мая 2020 г.

Відеоконференція викладачів іноземної мови

14 травня 2020 року відбулася відеоконференція викладачів іноземної мови  закладів професійної (професійно-технічної) освіти області за темою «Інноваційні технології дистанційного навчання іноземної мови для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти». Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти
Четверякова Лілія Іванівна привітала учасників конференції та відзначила, що карантин - це не тільки складна ситуація для всіх, але і нові можливості надання якісних освітніх послуг. Разом ми шукаємо нові ефективні методи навчання, форми спілкування з нашими учнями, також це час для саморозвитку та самовдосконалення. Учасники заходу обговорили такі питання:
  1. Комунікація з учнями під час дистанційного навчання. 
  2. Власний позитивний досвід використання технологій дистанційного навчання.
  3. Контроль результатів навчання учнів (форми, методи, оцінювання).
  4. Використання комунікаційних технологій під час дистанційного навчання (Zoom, Skype, Meet, Hangouts тощо).
  5. Самоосвіта під час карантину та використання нового досвіду.

Романій Єліна Петрівна, викладач ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту», розповіла колегам про особливості викладання предмета «Англійська мова» в сучасних умовах. Вона наголосила на  тому, що викладач повинен враховувати особливості здобувачів освіти, з якими працює, і користуватися сучасними технологіями навчання, орієнтуватися на майбутнє.
Тікевич Світлана Вікторівна, викладач ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти», поділилася  власним досвідом щодо використання нових інтерактивних програм та сервісів у дистанційному навчанні. Вона зупинилась на таких  онлайн сервісах: Wizer.me, Triventy,  Thinglink, Рurpose Games, Live worksheets, Jigsawplanet , Book Creator, Ourboox.  Викладач відзначила, що дистанційне навчання виступає як ефективне доповнення традиційних форм освіти, як засіб часткового вирішення її нагальних проблем.
Змістовну доповідь с питань дистанційної освіти підготувала керівник експертної творчої групи викладачів іноземної мови м. Запоріжжя
Швецова Вікторія Савеліївна. Вона охарактеризувала інструменти технології електронного навчання, які використовує в своїй роботі. Вікторія Савеліївна звернула увагу на те, що д
освід використання дистанційної форми навчання виявив ще одну особливість: для підтримання і підвищення мотивації здобувачів освіти і регулярності їх занять необхідно як надавати  різноманітні, цікаві учням завдання, так і здійснювати зворотній зв’язок на постійній основі.
Під час спілкування колеги поділилися власним позитивним досвідом використання технологій дистанційного навчання, обговорили проблеми та перспективи. Доповіді учасників конференції розміщено на сторінці "Для викладачів іноземної мови". Бажаємо успіхів у роботі, натхнення, творчості всім викладачам іноземної мови!




пятница, 8 мая 2020 г.

Відеоконференція креативних викладачів

7 травня 2020 року відбулося засідання експертної творчої групи викладачів української мови та літератури м. Запоріжжя «Берегиня» на тему «Досвід використання викладачами-філологами технологій дистанційного навчання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти» у форматі Zoom. Зустріч провела керівник групи Кокіна Ірина Анатоліївна, викладач
ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту». Гостями творчої групи стали Ірина Миколаївна Бакаленко (к.п.н., доц. кафедри української літератури Запорізького національного університету),
 
Наталя Григорівна  Кардашова, керівник експертної творчої групи
м. Мелітополь «Дивослово», викладачі-філологи області.
Учасники засідання поділилися досвідом використання технологій дистанційного навчання. Ірина Анатоліївна  Кокіна виступила з доповіддю  «Практичний досвід використання можливостей  Google ClassRoom викладачем-філологом під час карантину». Колодка Ольга Олександрівна, викладач ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту», акцентувала увагу колег на проблемах, які виникають під час навчання та спілкування з учнями цей складний час. Антонова Олена Миколаївна, викладач Федорівського центру професійної освіти, розповіла про можливості візуалізації навчального матеріалу (Інтерактивний плакат) під час дистанційної роботи. На питаннях підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання зупинилась Хортицька Тетяна Іванівна, викладач ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту». Вона виступила з доповіддю «EDERA – студія онлайн освіти як одна із форм самостійної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання». Власним досвідом щодо використання деяких інструментів дистанційного навчання поділилася Нестеренко Наталія Миколаївна, викладач ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти». Вона також наголосила на необхідності ведення електронного журналу під час дистанційного навчання.
Чигілейчик Жанна Миколаївна, викладач ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей», розповіла про єдине хмарне освітнє середовище для дистанційного навчання, сервіси програмного забезпечення й інструментів Gsuite for Education.
Лапіна Ірина Василівна, викладач ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище», розповіла про роботу у власному блозі, відзначила, що освітній процес  побудований через інтерактивні матеріали LearningApps, Quizlet, покрокові інструкції, роботу в Google документах, де учні можуть працювати спільно чи індивідуально, а викладач відслідковує виконання завдань.
Зустріч була насиченою, інформативною та змістовною. Результатом відеоконференції став збірник тез доповідей викладачів української мови та літератури, який розміщено на сторінці «Творча лабораторія педагогічних працівників ЗП(ПТ)О».
Бажаємо успіхів у роботі всім викладачам української мови та літератури!



воскресенье, 3 мая 2020 г.