Translate

воскресенье, 30 октября 2022 г.

Засідання творчої групи "Муза"

 

27 жовтня 2022 року відбулось засідання експертної творчої групи викладачів зарубіжної літератури «Муза» м. Запоріжжя. Під час онлайн-зустрічі розглянуто наступні питання:

1. Викладання зарубіжної літератури в умовах воєнного стану.

2. Зміни в програмі з предмета «Зарубіжна література».

3. Методика роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Засідання групи відкрила методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Лілія Четверякова, яка повідомила про те, що сьогодні в умовах війни важливого значення набувають питання створення безпечного психологічно комфортного освітнього середовища, але головним завданням також залишається забезпечення якості освіти. Раціональне використання методів навчання вимагає креативного підходу з боку викладача. Керівник групи Жанна Чигілейчик надала інформацію про зміни в програмі з предмета «Зарубіжна література» (вилучено всіх російських та білоруських авторів, замість творів російських письменників включені шедеври світової літератури).

Досвідом роботи з питань методики роботи з учнями з особливими освітніми потребами поділилися викладачі Федорівського центру професійної освіти Наталія Остапчук, ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» Тамара Наугольнова, ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» Жанна Чигілейчик. Наталія Остапчук наголосила на необхідності зосередження уваги на сильних сторонах здобувачів освіти під час проведення занять, підтримці позитивної мотивації до навчання.
Жанна Чигілейчик розкрила основні положення методики італійського педагога Марії Монтессорі, яка вважала, що будь-яке навчання має бути підлаштованим під індивідуальні потреби та можливості дитини, адже кожна дитина особлива, і потребує особливого підходу.

Наступне засідання групи планується провести у листопаді 2022 року. Бажаємо всім викладачам зарубіжної літератури благополуччя, життєвої наснаги, нових успіхів, злагоди та миру!








пятница, 21 октября 2022 г.

Онлайн семінар викладачів іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

 

Умови сьогодення визначаються нестабільністю, створену процесами реформування соціально-економічної та політичної структури суспільства, а також в результаті російської збройної агресії проти України. Сфера освіти, як і всі сфери життя суспільства, зазнала суттєвих змін в умовах воєнного стану. Сьогодні важливого значення набувають питання створення безпечного, комфортного освітнього середовища для всіх учасників освітнього процесу. Зростаюча проблема у спілкуванні та співпраці між країнами і носіями різних мов, культурних традицій вимагає суттєвих змін у підході до викладання іноземних мов. Від сучасного закладу освіти вимагається запровадження нових технологій навчання, що забезпечують розвиток комунікативних, творчих і професійних компетенцій здобувачів освіти. Раціональне та вмотивоване використання методів навчання на уроках з іноземної мови вимагає креативного підходу з боку викладача.

20 жовтня 2022 року на платформі Zoom відбувся обласний семінар викладачів іноземної мови на тему «Сучасні тенденції викладання іноземної мови в закладах професійної (професійно-технічної) освіти». Головна мета заходу – розвивати потребу викладачів у методичній роботі, самоосвіті, вдосконаленні власної педагогічної майстерності; визначити шляхи підвищення професіоналізму викладачів іноземної мови. На початку семінару виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова, яка відзначила, що незважаючи на складні умови, в яких знаходиться наша країна сьогодні, викладачі області здійснюють інноваційну освітню діяльність.

Учасники онлайн семінару обговорили такі питання:

1.    «Сучасні аспекти викладання англійської мови в закладах професійної (професійно-технічної) освіти» (Євгенія Василевська, викладач ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»).

2. «Три «must have» методичного кейсу викладача іноземної мови» (Надія Сергієнко, викладач ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище»).

3.       «Сучасні освітні тренди при викладанні іноземної мови в умовах змішаного навчання» (Еліна Романій, викладач ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»).

4.       «Формування комунікативної компетентності на уроках іноземної мови за допомогою квестів» (Тетяна Біляєва, викладач
ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти»).

Учасники семінару брали активну участь в обговоренні питань, висловлювали власні думки щодо впровадження інноваційних технологій в організацію освітнього процесу.

Жваво пройшла дискусія «Я це роблю так» щодо комбінації сучасних методів навчання  на різних етапах уроку іноземної мови.

На завершення семінару методист Лілія Четверякова надала інформацію щодо проведення у наступному році обласного конкурсу публічних виступів у форматі TED talks на тему «Му philosophy for a happy life».

Захід пройшов у дружній атмосфері плідної співпраці. Бажаємо всім викладачам іноземної мови натхнення, творчості, успіхів у роботі, миру!

 












 

 

 

пятница, 14 октября 2022 г.

Обласний семінар викладачів іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти

 

План

проведення онлайн-семінару викладачів іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

 Дата проведення: 20 жовтня 2022 року.

Місце проведення: платформа Zoom,

Початок: 10.00.

Координатор - Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО у Запорізькій області.

Тема: «Сучасні тенденції викладання іноземної мови в закладах професійної (професійно-технічної) освіти»

1. Відкриття семінару.

Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО

у Запорізькій області.

2. Доповідь з презентацією на тему «Сучасні аспекти викладання англійської мови в закладах професійної (професійно-технічної) освіти».

Василевська Є.А., викладач англійської мови
ДНЗ «Запорізьке МВПУ».

3. Доповідь з презентацією на тему «Три «must have» методичного кейсу викладача іноземної мови»

Сергієнко Н.П., викладач англійської мови
ДНЗ «Михайлівське ВПУ».

4.       Доповідь з презентацією на тему «Сучасні освітні тренди при викладанні іноземної мови в умовах змішаного навчання».

Романій Е.П., викладач англійської мови
ДНЗ «Запорізький ЦПТОВТ».

           5.     З досвіду роботи. «Формування комунікативної компетентності на уроках іноземної мови за допомогою квестів».

Біляєва Т.В. викладач англійської мови
ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО».

6. Обмін досвідом «Я це роблю так». Комбінація сучасних методів навчання  на різних етапах уроку іноземної мови».

Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО

у Запорізькій області.

7. Інформація щодо проведення обласного конкурсу публічних виступів у форматі TED talks на тему «Му philosophy for a happy life».                                                                           Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО

у Запорізькій області.

8. Підведення підсумків семінару-практикуму викладачів іноземної мови.

Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО

у Запорізькій області.

Попередня реєстрація обов’язкова за посиланням: https://forms.gle/cogy8ASSDAe1rvGk9

 

четверг, 6 октября 2022 г.

Засідання творчої групи "Борисфен"

 

05 жовтня 2022 року відбулось онлайн засідання експертної творчої групи викладачів суспільних дисциплін м. Запоріжжя «Борисфен». Під час зустрічі розглянули наступні питання:

1. Обговорення і затвердження плану на поточний навчальний рік.

2. Обмін досвіду з організації роботи з учнями під час воєнного стану.

3. Оновлення програм з предметів «Історія України», «Всесвітня історія».

Засідання групи відкрила керівник Тетяна Казаченко, яка відзначила, що основною метою навчання в дистанційному форматі у воєнний період має бути  підтримка, яка допоможе стабілізувати психічний стан здобувачів освіти. Досвідом роботи в цьому напрямку поділилися викладачі ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» Наталія Хмура, ДНЗ «Запорізький професійний торгово- кулінарний ліцей» Ольга Христенко.

Керівник творчої групи також донесла до відома присутніх інформацію про оновлення програм з предметів «Всесвітня історія», «Історія України», «Громадянська освіта» у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Росії проти України. Згідно з Інструктивно-методичними рекомендаціями щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році (Додаток 9
до листа Міністерства освіти і наук України
від 19.08.2022 р. №1/9530-22
) у програми предметів «Історія України», «Всесвітня історія», інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ» внесено зміни з урахуванням нових історіографічних напрацювань. Запропоновані доповнення мають на меті увиразнити наскрізні лінії з минулого, які дають змогу пояснити сучасні події. Частина змін у навчальних програмах спрямована на розширення просторових контекстів української історії, створення додаткових можливостей для аналогій і порівнянь.

Викладачі розглянули та затвердили план роботи групи на поточний навчальний рік. Головними напрямками роботи є методична допомога викладачам області, поширення напрацьованого досвіду (створення банку методичних розробок уроків, тематичних заходів, виступи на вебінарах, пропаганда досвіду в соціальних мережах).  

Учасники засідання поділилися досвідом і умовами роботи в своїх закладах освіти під час воєнного стану: розповіли, як вони проводять онлайн уроки, яке мають технічне забезпечення, які існують проблеми в онлайн роботі, як вони намагаються їх вирішувати; яке значення для здобувачів освіти має спілкування з викладачами. Викладачі також обмінялися думками з питань проведення обласних заходів у поточному навчальному році.

Бажаємо всім викладачам історії натхнення для творчості, нових успіхів, життєвих перемог, миру!

 




вторник, 4 октября 2022 г.

Засідання експертної творчої групи викладвчів іноземної мови м. Запоріжжя

 

3 жовтня  2022 року на платформі Zoom відбулося перше в цьому навчальному році засідання експертної творчої групи викладачів іноземної мови м. Запоріжжя. На порядку денному були такі питання:

Визначення основних напрямів роботи творчої групи на 2022-2023 навчальний рік.

2. Включення кандидатури викладача Євгенії Василевської  до складу експертної творчої групи викладачів іноземної мови закладів П(ПТ)О
м. Запоріжжя.

3. Обговорення плану роботи на 2022-2023 н.р.

4. Обговорення вимог та рекомендацій щодо  поурочно-тематичного планування уроків, методичних рекомендацій щодо викладання предметів загальноосвітнього циклу у 2022-2023 н.р. 

5. Обговорення форм і методів діагностичного контролю та оцінювання здобувачів освіти під час очного і дистанційного навчання.

6. Про випуск збірника «Практики та підходи до змішаного навчання – рекомендації для викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти: розробки уроків, поради, інструкції, зворотній зв’язок з учнями та їх батьками».

Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова визначила основні напрямки роботи експертної творчої групи в сучасних умовах, акцентувала увагу на необхідності підтримки психічного здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

Голова творчої групи Вікторія Швецова ознайомила присутніх з планом роботи експертної творчої групи викладачів іноземної мови ЗП(ПТ)О м. Запоріжжя на 2022-2023 навчальний рік. Проведення обласного конкурсу публічних виступів з іноземної мови на тему: «My Philosophy for a Happy Life» у форматі TED talks перенесено на березень 2023 року.

Учасники засідання також обговорили питання проведення обласного семінару-практикуму на тему «Сучасні тенденції викладання іноземної мови в закладах професійної (професійно-технічної) освіти» у цьому місяці.

Активно пройшло обговорення методичного збірника з досвіду роботи творчої групи на тему «Практики та підходи до змішаного навчання – рекомендації для викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти: розробки уроків, поради, інструкції, зворотній зв’язок з учнями та їх батьками». Методичні матеріали планується видати у листопаді 2022 року.

В наступному році творча група планує підготувати новий збірник, присвячений захисникам України.

Голова експертної творчої групи Вікторія Швецова ознайомила присутніх з інформацією про тренінги від Cambridge University Press&Assessment, які допоможуть викладачам у професійній діяльності.

Бажаємо всім викладачам іноземної мови творчої енергії, нових перемог, благополуччя, миру!