Translate

пятница, 31 марта 2023 г.

Уроки історії

 

«Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього». Міґель де Сервантес Сааведра.

Навіщо вивчати власну історію? «Історія існує не тільки для того, щоб її вчити. Вона дає ширші можливості, ширший контекст розуміння того, що відбувається саме зараз». Ангеліна Січкаренко.

Сьогодні наша країна переживає важкі випробування. Війна вплинула на кожну сферу життя, але ми  віримо в краще майбутнє та не забуваємо про значущість освіти. Після закінчення війни учням знадобляться знання, що допоможуть працювати, розвиватися, будувати кар'єру і відновлювати країну. Сьогодні ми разом творимо і пишемо нову історію. Історична освіта формує свідомих громадян України.

30 березня 2023 року в онлайн режимі на платформі Zoom відбувся обласний семінар викладачів суспільних дисциплін на тему «Формування предметних компетентностей на уроках історії». У семінарі взяли участь 28 викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

На початку семінару виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова, яка звернула увагу присутніх на актуальність теми семінару та зазначила, що сучасний компетентнісний підхід до навчання потребує зміни стереотипів як у плануванні уроків, так і в організації пізнавальної діяльності здобувачів освіти. Все це потребує нових підходів у формуванні предметних компетентностей.

Викладач ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти Ніна Євдощенко презентувала свій досвід з теми «Формування предметних компетентностей на уроках історії», акцентувала увагу присутніх на характеристиці методичних аспектів вивчення історії. 

Викладач ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю ознайомила учасників семінару з використанням елементів STEM-освіти на уроках історії, поділилася досвідом розробки та реалізації STAM проєкту «Знайомтесь, Європейський союз!».

Учасники семінару із зацікавленістю послухали доповідь викладача
ДНЗ «Багатопрофільний центр професійно технічної освіти»
Ірини Лапченко, яка поділилася власним досвідом викладання історії в сучасних умовах, розповіла про виклики і проблеми сьогодення, зупинилась на питаннях оновлення навчальних програм і підручників з історії України. Викладач підкреслила, що під час викладання предмета «Історія України»
треба акцентувати увагу здобувачів освіти на ідеї української державності як консолідуючого чинника розвитку суспільства й нації.

Сучасна освіта потребує від педагогічних працівників високого рівня інформаційної грамотності та цифрової компетентності, навичок роботи з онлайн-ресурсами, навчальними програмами. Це зобов’язує викладачів бути в тренді з часом, використовувати цифрові технології та технології дистанційного навчання в освітньому процесі. З характеристикою інноваційних освітніх інструментів виступив викладач ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти» Олександр Д’яків, який відзначив, що інформаційно-комунікативні технології стають необхідним компонентом уроку історії в сучасній освіті.

          Цікавою і змістовною була доповідь викладача ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Євгена Козуля «Формування дослідницьких компетентностей на уроках історії». Викладач проаналізував основні види дослідницької діяльності здобувачів освіти: робота з історичними джерелами; з різними версіями, точками зору, оцінками; пізнавальні завдання (висування гіпотез, версій, завдання на аналогію, дедукцію, індукцію); творчі завдання (есе, портрет історичного діяча та інших); проектно-дослідницька діяльність. Особливу увагу пан Євген приділив проектно-дослідній роботі (проєкт «Перші постріли революції в Олександрівську», «Вистава-дослідження присвячена Голодомору 1932-33 років»). Доповіді викликали значний інтерес і зацікавлення серед учасників семінару. По закінченню виступів викладачі обмінялися думками та поділилися власним досвідом.

З інформацією щодо проведення обласних масових заходів у 2023 році виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова.

Бажаємо всім педагогічним працівникам творчої енергії, натхнення, успіхів у роботі! Ми разом, ми єдині, ми працюємо, и ми переможемо!

 





































вторник, 28 марта 2023 г.

Семінар викладачів суспільних дисциплін

 

План

проведення онлайн-семінару викладачів суспільних дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

 Дата проведення: 30 березня 2023 року.

Місце проведення: платформа Zoom

Тема: «Формування предметних компетентностей на уроках історії»

 

1. Відкриття семінару.

Четверякова Л.І., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області

 

2. Доповідь з презентацією на тему «Формування предметних компетентностей на уроках історії».

Євдощенко Н.П., викладач історії
ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти»

 

3. Доповідь з презентацією на тему «Використання елементів STEM-освіти на уроках історії».

Хмура Н.О., викладач історії
ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю»

 

4. З досвіду роботи «Викладання історії в сучасних умовах».

Лапченко І.О. викладач історії
ДНЗ «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти».

5. Доповідь з презентацією на тему «Інноваційні освітні інструменти викладача історії».

Д’яків О.М., викладач історії
ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти»

 

6. З досвіду роботи. «Формування дослідницьких компетентностей на уроках історії».

Козуль Є. В. викладач історії
ДНЗ «Запорізьке
вище професійне училище «Моторобудівник»

 

7. Підведення підсумків семінару-практикуму викладачів іноземної мови.

Четверякова Л.І., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області

 

За результатами проведеного онлайн-семінару спікерам буде виданий сертифікат (обсягом 3 години).

Попередня реєстрація обов’язкова за посиланням: https://forms.gle/cogy8ASSDAe1rvGk9

 


понедельник, 6 марта 2023 г.

Засідання експертної творчої групи "Муза"

 

2 березня 2023 року відбулось засідання експертної творчої групи викладачів зарубіжної літератури м. Запоріжжя «Муза». Під час онлайн-конференції розглянуто наступні питання:

1 Сучасні підходи до організації уроку зарубіжної літератури».

2. Використання електронних засобів навчання на уроках зарубіжної літератури на прикладі теми «А. Міцкевич. «Кримські сонети».

3. Випуск нової збірки «Зерна творчості».

          Керівник групи Жанна Чигілейчик розповіла про можливості  організації уроку зарубіжної літератури на сучасному етапі. Демонструючи презентацію, вона акцентувала увагу на методах та формах, які використовує в своїй роботі.

Досвідом роботи в цьому напрямку поділилися викладач Федорівського центру професійної освіти» Наталія Остапчук, яка зазначила, що серед електронних засобів навчання, які надають можливість оптимізувати роботу викладача, допомагають реалізувати навчання за різними формами роботи, став улюбленим віртуальним помічником у проведенні уроків онлайн-сервіс Genially. Він надає можливість вибудувати цілісний, багатокомпонентний візуальний ряд уроку, інтегруючи у Genially візуальні засоби з інших ресурсів. Використання засобів електронного навчання значно підвищують мотивацію учнів до вивчення предмета, вносить в заняття позитивні емоції, створюючи ситуації успіху.

Викладач ДНЗ «Пологівський професійний ліцей»
Марина Прокопенко звернула увагу на необхідність створення комфортних психологічних умов для ефективного навчання. Викладач надала практичні поради, які допоможуть побудувати взаємодію довіри між викладачами, учнями та батьками в умовах воєнного стану.

Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова запропонувала поширити досвід викладачів творчої групи на обласному онлайн семінарі, а також видати нову збірку методичних матеріалів «Зерна творчості» у поточному навчальному році.

Керівник творчої групи Жанна Чигілейчик підвела підсумки засідання, подякувала колегам за співпрацю.

Бажаємо всім викладачам зарубіжної літератури натхнення, творчості, нових успіхів, життєвих перемог!