Translate

пятница, 13 октября 2023 г.

Онлпйн семінар викладачів іноземної мови закладів професійної освіти Запорізької області

 

12 жовтня 2023 року на платформі Zoom відбувся обласний семінар викладачів іноземної мови на тему «Сучасний урок іноземної мови в контексті компетентнісної освіти». Головна мета заходу – розвиток професійної компетентності викладачів, вдосконалення педагогічної майстерності. На початку семінару виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова, яка відзначила, що для викладача сьогодні важливо постійно вдосконалювати власні знання про сучасні методи навчання іноземних мов, впроваджувати у викладацьку практику новітні освітні  технології. Сьогоднішні учні – це представники нового покоління (Generation Re), яким випало на долю відновлювати і розбудовувати країну після перемоги, Україну майбутнього.

Упровадження компетентнісного підходу в закладах освіти – одне з важливих концептуальних положень оновлення змісту та якості освіти. Основним завданням компетентнісного підходу є підготовка людини, здатної діяти в ситуаціях, які швидко змінюються, критично мислити, реалізувати себе в полікультурному середовищі.

Вікторія Швецова, викладач іноземної мови ДНЗ «Запорізький правобережний ліцей», розповіла про моделювання структури уроку іноземної мови в контексті компетентнісного підходу, формах і методах роботи. Спікерка проаналізувала шляхи формування предметних та ключових компетентностей.

Змістовною та цікавою була доповідь Катерини Шереметьєвої, викладача англійської мови ДНЗ «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти», на тему «Розвиток критичного мислення у процесі компетентнісно орієнтованого навчання англійської мови». Викладачка зазначила, що розвиток критичного мислення є одним з наскрізних завдань освітнього процесу та підґрунтям для формування компетентностей. Відповідно до базової моделі технології критичного мислення сучасний урок передбачає послідовність трьох етапів роботи з навчальним матеріалом: виклику, осмислення, рефлексії. Спікерка розглянула основні методи розвитку критичного мислення для кожного з трьох етапів уроку.

Незважаючи на складні умови сьогодення викладачі та здобувачі освіти мають можливість використовувати сучасні  інструменти навчання. Найчастіше в цьому контексті говорять про штучний інтелект. Досвідом з цього питання поділилися Вікторія Псарь, викладачка англійської мови
ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» та Алінв Боєва, викладачка ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту». Як «перезавантажити» уроки іноземної мови за допомогою ШІ? Які переваги та недоліки використання ШІ у викладанні? Чи замінить ШІ викладача? Учасники семінару отримали можливість обмінюватися спостереженнями, думками з цих та інших питань, дискусія була цікавою та пізнавальною.

На завершення семінару методист Лілія Четверякова надала інформацію щодо проведення обласних масових заходів з іноземної мови у 2024 році. Семінар пройшов у дружній атмосфері плідної співпраці. Бажаємо всім викладачам іноземної мови творчого натхнення, сміливих задумів та успішного їх втілення»! Перемоги і миру нам всім!

 













 

суббота, 7 октября 2023 г.

Засідання експертної творчої групи "Борисфен"

 

Освіта ХХI століття вимагає нових підходів, які базуються на зверненні до особистості здобувача освіти з його потребами та інтересами, в основу яких покладено сприйняття процесу навчання як вільного зростання розвитку цієї особистості. Головне сьогодні – навчити жити, орієнтуватись і діяти в умовах сьогодення. Сучасному суспільству потрібна інформована та компетентна особистість, яка спроможна приймати самостійні рішення та нести відповідальність за свої вчинки, тому формування в учнів навичок оцінювання суспільних явищ і процесів є головним із завдань при проведенні уроків історії.

Більшість викладачів стикаються з проблемою якості знань і практичного їх застосування в житті здобувачами освіти. Виникає необхідність знайти ефективні технології, форми, методи і прийоми викладання історії.

Головним завданням творчої групи «Борисфен» є впровадження найбільш ефективних сучасних педагогічних технологій у практичну діяльність викладачів історії закладів П(ПТ)О, обмін досвідом успішної педагогічної діяльності, методична допомога викладачам області. Група продовжує роботу над методичною темою «Розвиток критичного мислення на уроках історії як інструмент формування громадянської компетентності».

05 жовтня 2022 року відбулось онлайн засідання експертної творчої групи «Борисфен». Під час зустрічі розглянули наступні питання:

1. Обговорення і затвердження плану на поточний навчальний рік.

2. Обмін досвіду з організації роботи з учнями під час воєнного стану.

Засідання групи відкрила керівник Тетяна Казаченко, яка відзначила, що в умовах навчання в дистанційному форматі у воєнний період необхідно знаходити шляхи формування мотивації здобувачів освіти до вивчення історії. Досвідом роботи з використання сучасних сервісів для створення інтерактивних завдань (Wordwall, Quzizz) поділилася викладач ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» Наталія Хмура.

Керівник творчої групи також ознайомила присутніх з планом роботи групи на поточний навчальний рік. Викладачі обмінялися думками з питань створення нового альманаху методичних матеріалів.

Бажаємо всім викладачам історії невичерпної енергії, натхнення для творчості, нових успіхів, життєвих перемог, миру!






Плануємо обласний онлайн семінар викладачів іноземної мови

 

План

проведення онлайн-семінару викладачів іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

вторник, 3 октября 2023 г.

Засідання експертної творчої групи викладачів іноземної мови м. Запріжжя "Partners in Teaching"

 

3 жовтня  2023 року на платформі Zoom відбулося перше в цьому навчальному році засідання експертної творчої групи викладачів іноземної мови м. Запоріжжя. На порядку денному були такі питання:

1. Визначення основних напрямів роботи творчої групи на 2023-2024 навчальний рік.

2. Обговорення плану роботи на 2022-2023 н.р.

3. Обговорення вимог та рекомендацій щодо  поурочно-тематичного планування уроків, методичних рекомендацій щодо викладання іноземної мови у 2023-2024 н.р. 

4. Обговорення формату проведення нового обласного конкурсу з англійської мови. Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова визначила основні напрямки роботи експертної творчої групи в сучасних умовах, акцентувала увагу на необхідності підтримки психічного здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

Голова творчої групи Вікторія Швецова ознайомила присутніх з планом роботи експертної творчої групи викладачів іноземної мови ЗП(ПТ)О м. Запоріжжя на 2023-2024 навчальний рік. Проведення обласного конкурсу з іноземної мови планується в  березні 2024 року.

Учасники засідання також обговорили питання проведення обласного онлайн семінару на тему «Структура уроку іноземної мови в контексті компетентнісної освіти» у цьому місяці. За результатами роботи семінару планується видати методичні матеріали.


Бажаємо всім викладачам іноземної мови творчої енергії, успіхів на шляху реалізації задуманого, благополуччя, миру!







воскресенье, 1 октября 2023 г.

Моє планування

 

ПЛАН

роботи методиста НМЦ ПТО у Запорізькій області

                                                      Лілії Четверякової.

на жовтень 2023 року

Засідання експертної творчої групи "Муза"

 

28 вересня 2023 року відбулось засідання експертної творчої групи викладачів зарубіжної літератури м. Запоріжжя «Муза». Під час онлайн-конференції розглянуто наступні питання:

1 Обговорення плану роботи експертної творчої групи викладачів зарубіжної літератури «Муза» на 2023-2024 навчальний рік;

2. Виступ на тему: «Базові правила успішного дистанційного навчання».

3. Випуск нової збірки методичних матеріалів творчої групи.

          Керівник групи Жанна Чигілейчик презентувала план роботи на поточний навчальний рік, учасники засідання внесли доповнення та затвердили план.

Досвідом роботи щодо викладання зарубіжної літератури в сучасних умовах  поділилися викладач Федорівського центру професійної освіти»
Наталія Остапчук, яка зазначила, що створення позитивної атмосфери під час проведення уроку має велике значення.

Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова запропонувала поширити досвід викладачів творчої групи на обласному онлайн семінарі, а також видати нову збірку методичних матеріалів у поточному навчальному році.

Бажаємо всім викладачам зарубіжної літератури натхнення, творчості, нових успіхів, життєвих перемог!