Translate

среда, 4 декабря 2024 г.

четверг, 28 ноября 2024 г.

Засідання експертної творчої групи "Берегиня"

 


27 листопада 2024 року відбулося чергове засідання експертної творчої групи викладачів української мови та літератури м. Запоріжжя «Берегиня» за допомогою платформи Zoom.

На порядку денному такі питання:

1. Вивчення перспективного педагогічного досвіду викладачів творчої групи «Використання додатків Google під час дистанційного навчання: оцінювання і не тільки».

2. Підготовка до участі в ІІІ (обласному) етапі ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

3. Підготовка до участі в ІІ (обласному) етапі ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка.

4. Підготовка та проведення І-ІІ етапів XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об`єднаймося ж, брати мої».

5. Обговорення теми нового методичного збірника.

6. Обговорення творчого конкурсу, присвяченого 95-річчю Ліни Костенко.

          Засідання групи відкрила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти Лілія Четверякова, яка зазначила важливість  методичної роботи в умовах воєнного стану. Викладач ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» Ольга Колодка виступила з інформацією щодо використання додатків Google під час дистанційного навчання. Доповідач наголосила на важливості формувального оцінювання, окреслила вимоги до вербального оцінювання здобувачів освіти, запропонувала добірку додатків Google, які оптимізують роботу викладача та учня в умовах дистанційного навчання, зосередилась на можливостях використання розширення Тalk and Comment. Наталія Гордієнко, керівник творчої групи», звернула увагу присутніх на використанні на уроках у дистанційному форматі розширення https://meetlist.io/meetings, яке фіксує присутність учасників відеозустрічі.

Колеги обговорили назву нового збірника методичних рекомендацій, який планується видати у квітні поточного навчального року.

Жваво пройшло обговорення обласного заходу, присвяченого 95-річчю Ліни Костенко.

          Бажаємо енергії, сил, натхнення, удачі і нових професійних успіхів викладачам експертної творчої групи «Берегиня», а також усім викладачам української мови та літератури! Перемоги всім нам!

четверг, 21 ноября 2024 г.

Засідання групи "Борисфен"

 



Сучасному суспільству потрібна інформована та компетентна особистість, яка спроможна приймати самостійні рішення та нести відповідальність за свої вчинки, тому формування у здобувачів освіти навичок оцінювання суспільних явищ і процесів є головним із завдань при проведенні уроків історії.

Більшість викладачів стикаються з проблемою якості знань і практичного їх застосування в житті здобувачами освіти. Виникає необхідність знайти ефективні технології, форми, методи і прийоми викладання історії.

Головним завданням творчої групи «Борисфен» є впровадження найбільш ефективних сучасних педагогічних технологій у практичну діяльність викладачів історії закладів П(ПТ)О, обмін досвідом успішної педагогічної діяльності, методична допомога викладачам області. Група продовжує роботу над методичною темою «Розвиток критичного мислення на уроках історії як інструмент формування громадянської компетентності».

21 листопада 2024 року за допомогою Google Meet відбулось онлайн засідання експертної творчої групи «Борисфен». Під час зустрічі розглянули наступні питання:

1. Обговорення і затвердження плану на поточний навчальний рік.

2. Обговорення формату проведення обласних заходів у 2025 році.

3. Випуск нового методичного альманаху.

Засідання групи відкрила керівник Тетяна Казаченко, яка відзначила, що в умовах навчання в дистанційному форматі у воєнний період необхідно знаходити шляхи формування мотивації здобувачів освіти до вивчення історії.

Керівник творчої групи також ознайомила присутніх з планом роботи групи на поточний навчальний рік. Викладачі обмінялися думками з питань створення нового альманаху методичних матеріалів.

Бажаємо всім викладачам історії міцного здоров’я, терпіння, творчої наснаги, здійснення заповітних мрій та сподівань, благополуччя, миру!

четверг, 14 ноября 2024 г.

Підсумки семінару

 

Питання організації ефективного дистанційного та змішаного навчання стали питаннями безпеки і збереження життя всіх учасників освітнього процесу.

Основною метою організації навчання фізичної культури в умовах сьогодення є досягнення вмотивованого, свідомого, відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих як до найвищої індивідуальної й суспільної цінності.

14 листопада 2024 року на платформі Zoom відбувся обласний семінар викладачів фізичної культури та керівників фізичного виховання на тему «Сучасні інструменти навчання та їх застосування на уроках фізичної культури». На початку семінару виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області
Лілія Четверякова, яка відзначила, що в умовах сьогодення необхідно стимулювати фізичне самовдосконалення здобувачів освіти, мотивувати до здорового способу життя, виховати стійкий інтерес і потребу в систематичних заняттях фізичною культурою.

Учасники онлайн семінару обговорили такі питання:

1.    «Впровадження інноваційних технологій навчання на уроках фізичної культури» (Петровський С.В., викладач фізичної культури ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»).

2.    «Міжпредметний зв'язок та використання нестандартного обладнання на уроках фізичної культури» (Дондик Т.М., викладач фізичної культури Федорівського центру професійної освіти).

3.    «Сучасні методи навчання та їх використання в ігрових видах спорту» (Ященко С.М., викладач фізичної культури
ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище»).

4.    «Уроки фізичної культури в умовах дистанційного навчання: сучасні інструменти та їх застосування» (Нестеренко О.В., викладач фізичної культури ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти»).

5.     Презентація нового збірника методичних матеріалів експертної творчої групи «Рух – це життя». (Попель О.А., викладач предмета «Фізична культура» ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти», Онищук С.В., викладач фізичної культури ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»).

У ході методичного полілогу присутні обмінялись думками щодо проблеми семінару, відзначили актуальність питань, які були розглянуті.

Семінар відбувся в атмосфері дружньої співпраці та творчої взаємодії; бажаємо всім викладачам фізичної культури міцного здоров’я, вдалих стартів, нових досягнень та перемог, благополуччя, миру!

 

 

 
















 

четверг, 7 ноября 2024 г.

Семінар викладачів фізичної культури та керівників фізичного виховання закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

 

План

проведення онлайн-семінару викладачів фізичної культури та керівників фізичного виховання закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

 

Дата проведення: 14 листопада 2024 року.

Місце проведення: платформа Zoom,

Початок: 10.00.

Завершення: 13.00.

 

Координатори: Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, Лаврінчук Д.В., методист НМЦ ПТО у Запорізькій області.

Тема: «Сучасні інструменти навчання та їх застосування на уроках фізичної культури»

1. Відкриття семінару.

Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО

у Запорізькій області.

2. Доповідь з презентацією на тему «Впровадження інноваційних технологій навчання на уроках фізичної культури».

Петровський С.В. викладач фізичної культури
ДНЗ «Запорізьк
ий політехнічний центр професійно-технічної освіти».

3. Доповідь з презентацією на тему «Міжпредметний зв'язок та використання нестандартного обладнання на уроках фізичної культури».

Дондик Т.М., викладач фізичної культури
Федорівського центру професійної освіти».

4.       Доповідь з презентацією на тему «Сучасні методи навчання та їх використання в ігрових видах спорту».

Ященко С. М., викладач фізичної культури  ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище».

           5.       З досвіду роботи. «Уроки фізичної культури в умовах дистанційного навчання: сучасні інструменти та їх застосування».

Нестеренко О.В., викладач фізичної культури ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти».

 

6. Презентація нового збірника методичних матеріалів експертної творчої групи «Рух – це життя».

Попель О.А., викладач предмета «Фізична культура» ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти», керівник експертної творчої групи;

Оніщук С.В., викладач фізичної культури

ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту».

7. Підведення підсумків семінару-практикуму викладачів фізичної культури та керівників фізичного виховання.

Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО

у Запорізькій області.

За результатами проведеного онлайн-семінару спікерам буде виданий сертифікат (обсягом 3 години).

 

 

суббота, 2 ноября 2024 г.

вторник, 22 октября 2024 г.

Обласний семінар викладачів іноземної мови

 

Сфера освіти, як і всі сфери життя суспільства, зазнала суттєвих змін в умовах воєнного стану. Сьогодні важливого значення набувають питання створення безпечного, комфортного освітнього середовища для всіх учасників освітнього процесу. Зростаюча проблема у спілкуванні та співпраці між країнами і носіями різних мов, культурних традицій вимагає суттєвих змін у підході до викладання іноземних мов. Від сучасного закладу освіти вимагається запровадження нових технологій навчання, які сприятимуть формуванню найбільш оптимального розвивального середовища у процесі навчання англійської мови. Раціональне та вмотивоване використання методів навчання вимагає креативного підходу з боку викладача.

22 жовтня 2024 року на платформі Zoom відбувся обласний семінар викладачів іноземної мови на тему «Створення креативного середовища на уроках іноземної мови». Головна мета заходу – розвивати потребу викладачів у методичній роботі, самоосвіті, вдосконаленні власної педагогічної майстерності; визначити шляхи підвищення професіоналізму викладачів іноземної мови. На початку семінару виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова, яка відзначила, що незважаючи на складні умови, в яких знаходиться наша країна сьогодні, викладачі області здійснюють інноваційну освітню діяльність.

Учасники онлайн семінару обговорили такі питання:

1.     «Роль креативності в контексті формування комунікативної компетентності здобувачів освіти на уроках англійської мови» (Романій Є.П, викладач англійської мови ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»).

2.     «Інструменти надолуження освітніх втрат на уроках англійської мови: методики і підходи» (Осипенко Н.С., викладач англійської мови ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей»).

3.     «Використання інтерактивних технологій для створення креативного середовища на уроках англійської мови» (Гордієнко Н.В., викладач англійської мови ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»).

4.    . «Штучний інтелект для оптимізації діяльності викладача іноземної мови» (  Боєва А.Л., викладач англійської мови ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»).

5.    Презентація нового збірника методичних рекомендацій експертної творчої групи «Partners in Teaching» на тему: «Сучасний урок іноземної мови в контексті компетентнісної освіти». (Василевська Є.А., викладач англійської мови ДНЗ «Запорізький промисловий центр професійно-технічної освіти»).

Учасники семінару брали активну участь в обговоренні питань, висловлювали власні думки щодо впровадження інноваційних технологій в організацію освітнього процесу.

На завершення семінару методист Лілія Четверякова надала інформацію щодо проведення у наступному році обласного конкурсу на тему «English as a new Ukrainian trend».

Захід пройшов у дружній атмосфері плідної співпраці. Бажаємо всім викладачам іноземної мови натхнення, творчості, успіхів у роботі, миру!

Презентації спікерів можна переглянути за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1x5owXsvCE0fN7qUly1Sz4Ej4N1vQ0qBj?usp=sharing

 




















пятница, 11 октября 2024 г.

Засідання творчої групи "Муза"

 

10 жовтня 2024 року відбулось засідання обласної експертної творчої групи викладачів зарубіжної літератури «Муза». Під час онлайн-зустрічі розглянуто наступні питання:

1. Викладання зарубіжної літератури в умовах воєнного стану.

2. Узгодження плану роботи експертної творчої групи «Муза» на 2024-2025 навчальний рік.

2. Визначення напрямків роботи експертної творчої групи.

3. Визначення теми та термінів формування збірника методичних рекомендацій обласної експертної творчої групи викладачів зарубіжної літератури «Муза» у 2025 році.

4. Обмін досвідом щодо використання цифрових інструментів на уроках зарубіжної літератури.

Засідання групи відкрила методист НМЦ ПТО у Запорізькій області
Лілія Четверякова, яка повідомила про те, що сьогодні в умовах війни важливого значення набувають питання створення безпечного психологічно комфортного освітнього середовища, але головним завданням також залишається забезпечення якості освіти.

Керівник групи Жанна Чигілейчик надала пропозиції щодо плану та напрямків роботи групи на поточний навчальний рік. На кожному засідання планується вивчення сучасних підходів та інноваційних тенденцій в методиці викладання зарубіжної літератури, перспективного педагогічного досвіду викладачів творчої групи.

Широке використання цифрових технологій на уроках суттєво урізноманітнює навчання, спонукає учнів до самостійної праці, критичного мислення, пошуку, а також підтримує позитивну мотивацію до навчання, дозволяє адаптуватися в умовах сьогодення. Досвідом роботи з питань використання цифрових інструментів на уроках зарубіжної літератури поділилися викладачі Федорівського центру професійної освіти Наталія Остапчук, ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» Жанна Чигілейчик, ДНЗ «Пологівський професій ліцей» Марина Прокопенко. Наталія Остапчук наголосила на необхідності визначення найбільш оптимальних цифрових інструментів для кожного етапу роботи на уроці та під час самостійної підготовки здобувачів освіти.

Жваво пройшло обговорення розробки нових методичних матеріалів, збірник «Крила творчості» з досвіду роботи викладачів зарубіжної літератури області планується видати у червні 2025 року.

Бажаємо всім викладачам зарубіжної літератури благополуччя, життєвої наснаги, нових успіхів, злагоди та миру!











 

четверг, 10 октября 2024 г.

Семінар викладачів іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

 

План

проведення онлайн-семінару з елементами методичного тренінгу викладачів іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

Дата проведення: 22 жовтня 2024 року.

                                        Місце проведення: платформа Zoom, 

Початок: 10.00.

Завершення: 13.00.

 Координатор - Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО у Запорізькій області.

Тема: «Створення креативного середовища на уроках іноземної мови»

 1. Відкриття семінару.

Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО

у Запорізькій області.

2. Доповідь з презентацією на тему «Роль креативності в контексті формування комунікативної компетентності здобувачів освіти на уроках англійської мови».

Романій Є.П, викладач англійської мови
ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту».

3. Доповідь з презентацією на тему «Інструменти надолуження освітніх втрат на уроках англійської мови: методики і підходи».

Осипенко Н.С., викладач англійської мови ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей».

4. Доповідь з презентацією на тему. «Використання інтерактивних технологій для створення креативного середовища на уроках англійської мови».

Гордієнко Н.В., викладач англійської мови
ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище
t «Моторобудівник».

        5. З досвіду роботи. «Штучний інтелект для оптимізації діяльності викладача іноземної мови».

Боєва А.Л., викладач англійської мови
ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту».

        6.         Майстер-клас «Калейдоскоп застосунків для вивчення іноземної мови».

Боєва А.Л., викладач англійської мови
ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту».

7. Презентація нового збірника методичних рекомендацій експертної творчої групи «Partners in Teaching».

Швецова В.С., викладач англійської мови
ДНЗ ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник», керівник експертної творчої групи.

8.   Інформація щодо проведення обласного конкурсу у 2025 році.

Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО
у Запорізькій області. 

 

9. Підведення підсумків онлайн-семінару викладачів іноземної мови.

Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО
у Запорізькій області.

 


вторник, 1 октября 2024 г.

среда, 25 сентября 2024 г.

Засідання експертної творчої групи викладачів іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти м. Запоріжжя

 

24 вересня 2024 року за допомогою Google Meet відбулося перше в цьому навчальному році засідання експертної творчої групи викладачів іноземної мови м. Запоріжжя «Partners in Teaching» На порядку денному  такі питання:

1. Затвердження складу експертної творчої групи викладачів іноземної мови «Partners in Teaching».

2. Визначення основних напрямів роботи творчої групи на 2024-2025 н.р.

3. Обговорення та узгодження перспективного плану роботи на 2024-2025 н.р.

4. Обговорення вимог та рекомендацій щодо поурочно-тематичного планування уроків, методичних рекомендацій щодо викладання предметів загальноосвітнього циклу у 2024-2025 н.р. 

5. Про проведення обласного онлайн-семінару з елементами методичного тренінгу для викладачів іноземної мови на тему «Створення креативного середовища на уроках іноземної мови».

6. Обговорення теми і формату проведення нового конкурсу з англійської мови для здобувачів освіти ЗП(ПТ)О.

Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова визначила основні напрямки роботи експертної творчої групи в сучасних умовах, акцентувала увагу на необхідності постійно підвищувати свій професійний рівень, впроваджувати нові технології в професійну діяльність та забезпечувати розвиток креативного потенціалу викладачів іноземної мови області.

Голова творчої групи Вікторія Швецова ознайомила присутніх з планом роботи експертної творчої групи викладачів іноземної мови ЗП(ПТ)О м. Запоріжжя на 2024-2025 навчальний рік, а також запропонувала ухвалити нову методичну тему «Створення сучасного освітнього середовища для забезпечення всебічного розвитку та самореалізації особистості через упровадження цифрових технологій на уроках іноземної мови».

Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Лілія Четверякова виступила з інформацією про проведення обласного онлайн-семінару з елементами методичного тренінгу для викладачів іноземної мови на тему «Створення креативного середовища на уроках іноземної мови», ознайомила з планом проведення онлайн-семінару, а також запропонувала презентувати збірники методичних матеріалів експертної творчої групи широкому загалу викладачів іноземної мови для використання у практичній діяльності.

Активно пройшло обговорення питання про підготовку обласного конкурсу з англійської мови для здобувачів освіти ЗП(ПТ)О на тему: «English as a new Ukrainian trend» у 2024-2025 н.р.

В наступному році творча група планує підготувати новий збірник методичних матеріалів з досвіду роботи викладачів іноземної мови області.

Викладач англійської мови ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» Аліна Боєва ознайомила присутніх з інформацією про конференцію для викладачів англійської мови (SuperTeacher Summit), яка відбудеться у Львові 6 жовтня 2024 року.

Бажаємо всім викладачам іноземної мови творчої енергії, нових перемог, благополуччя, миру!