Translate

вторник, 24 ноября 2020 г.

Оновлення

 Шановні колеги!

Для вас оновлено сторінку "Творча лабораторія педагогічних працівників професійної (професійно-технічної) освіти, розміщено методичні матеріали  експертних творчих груп викладачів історії м. Мелітополя та смт. Якимівка, а також викладачів української мови та літератури м. Мелітополя і м. Бердянська. Бажаю  натхнення, успіхів у роботі!

пятница, 20 ноября 2020 г.

Конкурс учнівської творчості

 Шановні колеги! 

ХХ Всеукраїнський конкурс учнівської творчості проходить під гаслом "Об'єднаймося ж, брати мої!" на тему: "Торуй свій шлях, - той, що твоїм назвався, той, що обрав тебе навіки вік" (В. Стус). Бажаю успіхів у роботі!

четверг, 12 ноября 2020 г.

Онлайн-семінар викладачів історії закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

 

12 листопада 2020 року на платформі Zoom пройшов обласний семінар викладачів суспільних дисциплін за темою «Формування предметних компетентностей учнів на уроках історії та громадянської освіти через упровадження інтерактивних форм навчання», в якому взяли участь 29 викладачів історії Запоріжжя та області.

На початку семінару виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова, яка звернула увагу присутніх на актуальність теми семінару та зазначила, що компетентність сьогодні стає головним критерієм освіченості людини.

В ході семінару представлено педагогічний досвід викладача історії ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище» Олени Кисіль, яка проаналізувала основні шляхи формування ключових та предметних компетенції на уроках історії. Викладачі обговорили відеофрагменти уроку на тему «Формування та особливості комуністичного тоталітарного режиму. Сталінізм» та подякували спікеру за змістовну презентацію.

Ірина Казачанська, керівник експертної творчої групи викладачів суспільних дисциплін м. Мелітополя та смт. Якимівка, презентувала нову збірку методичних матеріалів творчої групи на тему  «Розвиток та вдосконалення історичних компетентностей здобувачів освіти на уроках та в позаурочній роботі з суспільних дисциплін». Матеріли буде розміщено на сторінці блога методиста Лілії Четверякової  «Творча лабораторія педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти».

Власним досвідом на тему «Роль наочності в процесі вивчення історичних фактів як однієї з умов формування інформаційної компетентності сучасного здобувача освіти» поділився викладач
ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище» Микола Дійков.

Зацікавленість учасників семінару викликала доповідь Світлани Нечитайло на тему «Розвиток громадянської та соціальної компетентностей здобувачів освіти на уроках історії». Викладач відзначила, що компетентнісний підхід передбачає ставлення до учня як до неповторної особистості, суб’єкта вільного розвитку, визнання його прав. Ідеалом виховання і навчання є гармонійно розвинена, високоосвічена, соціально активна й національно свідома людина, що є носієм кращих надбань національної та світової культури, здатна до саморозвитку і самовдосконалення.

Ольга Шерганова, викладач ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти», розповіла про нову форму роботи під час дистанційного навчання, презентувала «Історичний віртуальний кінотеатр - короткометражний фільм на тему «Наступність історичної пам’яті: від амбасадорів - до прийдешніх поколінь».

З інформацією щодо проведення обласних  масових заходів у 2021 році виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова.

Бажаємо всім педагогічним працівникам творчої енергії, натхнення, успіхів в роботі!









пятница, 6 ноября 2020 г.

Онлайн-семінар викладачів іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти

 

Володіння іноземною мовою є важливою передумовою для особистих, культурних, професійних та економічних контактів. Сучасні психолого-педагогічні та методичні дослідження розглядають навчання іноземної мови як процес особистісного розвитку здобувачів освіти у контексті «полілогу культур».

5 листопада 2020 року на  платформі Zoom проведений обласний семінар викладачів іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області на тему «Культурологічний підхід при формуванні загальнокультурної компетентності в процесі викладання іноземних мов».

Перед початком семінару перед викладачами виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова, яка  привітала учасників та відзначила, що необхідність застосування культурологічного підходу до вивчення іноземної мови, удосконалення цього процесу і підвищення рівня його якості виникла у зв’язку з процесами глобалізації та потребою формування сприятливих умов для особистісного розвитку людини.

Викладач Катерина Паршина, спеціаліст вищої категорії, виступила з доповіддю  на тему «Культурологічний підхід у викладанні іноземної мови». Вона акцентувала увагу на тому, що оволодіння соціокультурною компетенцією як складовою міжкультурної компетенції має дуже важливе значення, оптимізуючи досягнення основних цілей навчання іноземної мови. Учасники семінару мали змогу подивитися та обговорити відео фрагмент уроку на тему «Робота і професії. Світ професій».

Викладач англійської мови ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» поділилася досвідом роботи з теми «Формування загальнокультурної компетентності здобувачів освіти під час викладання іноземної мови», а також продемонструвала відео фрагмент вистав «Любов врятує світ», «Англомовні країни».

Викладач ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»  Еліна  Романій виступила  з презентацією на тему «Позакласна робота з іноземної мови як важлива складова формування загальнокультурної компетентності здобувачів освіти. Сучасні підходи». Викладач зосередила увагу присутніх на тому, що саме позаурочна діяльність викладача-фахівця дає можливість підтримати зацікавленість здобувачів освіти процесом навчання, допомогти сформувати їхні лінгвістичні інтереси, забезпечити етичне виховання молоді. Бажаємо успіхів у роботі всім викладачам іноземної мови!











 

четверг, 5 ноября 2020 г.

понедельник, 2 ноября 2020 г.

Результати учасників обласного конкурсу буктрейлерів з номінації "Українська література"

 

№ з/п

Назва закладу професійної (професійно-технічної) освіти

Прізвище, ім'я

учня

Заочне оцінювання (кількість балів)

Публічний захист

(кількість балів)

Загальна кількість балів

Місце

1

ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»

Мкртчян Арсен

31,3

21,6

52,9

І

2

ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей»

Падалко Катерина, Панчук Анастасія

20,3

17,8

38,1

7

3

ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей»

Савонік Данило

14,8

14

28,8

13

4

ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»

Клименко Віталій, Сєрова Дар'я

22,3

14,8

37,1

8

5

ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти»

Шедлевич Євгеній

28

21,8

49,8

ІІІ

6

ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей»

Кобиляцький Олександр

13

21,8

34,8

12

7

ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»

Сапожніков Олександр  

17

18

35

11

8

ДНЗ «Пологівський професійний ліцей»

Трохимчук Віталій

28

24

52

ІІ

9

ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище»

Ісопеску Яна

24,3

22,8

47,1

4

10

ДНЗ «Якимівський професійний аграрний ліцей»

Кузьменко Кирило, Токар Михайло

18,8

16,5

35,3

10

11

ДНЗ «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти»

Вовк Анна

25,8

19,5

45,3

5

12

ДНЗ «Веселівський професійний аграрний ліцей»

Шаліков Роман

18,8

19,5

38,3

6

13

ДНЗ «Осипенківський професійний аграрний ліцей»

Бурбело Станіслав

19

16,8

35,8

9 

 

Результати учасників обласного конкурсу буктрейлерів з номінації "Зарубіжна література"

 

№ з/п

Назва закладу професійної (професійно-технічної) освіти

Прізвище, ім'я

учня

Заочне оцінювання (кількість балів)

Публічний захист

(кількість балів)

Загальна кількість балів

Місце

1

ДНЗ «Запорізький професійний ліцей автотранспорту»

Сухачов Володимир

20,3

17.8

38,1

7

2

ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»

Істоміна Дарія

14,3

15,8

30,1

9

3

ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»

Вітовська Альона

13

15,5

28,5

10

4

ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»

Доценко Олександр

29,6

16,6

46,2

ІІІ

5

ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти»

Скриниченко Родіон

23,3

16

39,3

6

6

ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти»

Бакарджиєва Олександріна

22,8

21,3

44,1

5

7

ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей»

Бірюков Ілля,Тихонова Вікторія

25,8

19,5

45,3

4

8

ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей»

Степура Микита

30.8

22

52,8

І

9

Федорівський центр професійної освіти

Чабаненко Анна

26,8

22,3

49,1

ІІ

10

Федорівський центр професійної освіти

Закарлюка Ігор

13,5

19

32,5

8