Translate

четверг, 31 октября 2019 г.

среда, 30 октября 2019 г.

Обласний семінар-практикум викладачів предмета "Фізична культура" та керівників фізичного виховання закладів професійної (професійно-технічної) освіти

Дата проведення: 12.11.2019 року.
Місце проведення:
ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО».
Початок: 10.00
Закінчення: 14.00
Координатор – Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО у Запорізькій області.
Тема: «Розвиток ключових компетентностей учнів засобами фізкультурно-оздоровчої роботи та ефективність їх впровадження у педагогічну практику».

1. Перспективи розвитку ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО».
Єременко В.М., директор
ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО».
2. Ознайомлення з плануючою та звітною документацією, матеріально-технічною базою ліцею.
Рибін О.О., викладач
фізичної культури
ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО».
3. Відкритий урок на тему «Бадмінтон. Вдосконалення виконання подач та ударів».
Рибін О.О., викладач
фізичної культури
ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО».
4. Обговорення відкритого уроку.
Четверякова Л.І., методист
НМЦ ПТО у Запорізькій області
5. З досвіду роботи: «Розвиток ключових компетентностей на уроках фізичної культури та у позаурочній діяльності».
Кущ О.М., керівник
фізичного виховання
ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО».
Походенко О.Р., викладач фізичної культури ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО».
6. Обговорення та затвердження строків проведення обласних змагань серед працівників ЗП (ПТ)О.
Мотора Е.М., начальник учбово-спортивного відділу (філії) Комітету фізичного виховання та спорту МОН України.
7. Обговорення термінів і місця проведення обласних кубкових змагань серед учнів ЗП(ПТ)О.
Мотора Е.М., начальник учбово-спортивного відділу (філії) Комітету фізичного виховання та спорту МОН України.
8. Психологічний тренінг «Тімбілдінг як основа ефективної діяльності у колективі».
Колтунова Н.В., психолог
ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО»
9. Обговорення плану роботи обласного семінару керівників фізичного виховання та викладачів фізичної культури на 2020 рік.
Четверякова Л.І., методист
НМЦ ПТО у Запорізькій області
10. Підведення підсумків семінару-практикуму.
Четверякова Л.І., методист
НМЦ ПТО у Запорізькій області





понедельник, 28 октября 2019 г.

Семінар-практикум викладачів суспільних дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області


25 жовтня 2019 року на базі Державного навчального закладу «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» пройшов обласний семінар-практикум викладачів суспільних дисциплін за темою «Вдосконалення дослідницької суб’єктності викладача та учнів як передумова всебічного розвитку мисленнєвих здібностей та умінь здобувачів освіти під час вивчення історичних процесів», в якому взяло участь 20 викладачів історії Запоріжжя та області.
З вітальним словом до учасників семінару та інформацією про перспективи розвитку закладу освіти звернулася заступник директора з навчальної роботи центру Узун Олена Георгіївна.
Спеціаліст вищої категорії Казачанська Ірина Якимівна провела відкритий урок на тему «Голодомор 1932-1933 років в Україні. Голодомор на Мелітопольщині: мовою документів, свідчень, чисел…». На основі краєзнавчих матеріалів учні під керівництвом викладача дослідили один з найжорстокіших злочинів сталінізму проти українського народу – штучно організований голод 1932-1933 рр. на території краю. Такі уроки розвивають в учнів критичне мислення: вміння аналізувати, зіставляти, узагальнювати історичну інформацію, аргументувати власну точку зору в оцінці історичних процесів. Матеріали відкритого уроку будуть розміщені на сторінці блогу методиста Четверякової Л.І. «Творча лабораторія педагогічних працівників закладів професійної(професійно-технічної) освіти».
В ході семінару представлено педагогічний досвід експертної творчої групи викладачів історії м. Мелітополя та смт Якимівка. Обговорювалися такі питання: «Вдосконалення дослідницької суб’єктності викладача та учнів як передумова розвитку мисленнєвих здібностей та умінь здобувачів освіти під час вивчення історичних процесів» (Чубун Л.О.)., «Ефективність практичних робіт у процесі розвитку мисленнєвих здібностей та умінь здобувачів освіти» (Нечитайло С.В.), «Метод міні - проектів як засіб дослідницької діяльності здобувачів освіти на уроках історії та предмета «Громадянська освіта» (Кисіль О.Л.), «Робота з документами та історичними картами як засіб розвитку дослідницьких якостей здобувачів освіти»
(Дійков М.І.).
Учасники семінару із задоволенням подивилися виставу «Голодна кров», яку підготували учні центру під керівництвом Колтунової Надії Валеріївни. Такі заходи виховують в учнівської молоді глибокі патріотичні почуття, національну свідомість.
З інформацією щодо обласних заходів у 2019-2020 навчальному році виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Четверякова Лілія Іванівна.

Велика вдячність керівництву та колективу центру за гостинну, доброзичливу атмосферу, яка панувала на семінарі-практикумі викладачів суспільних дисциплін. Бажаємо всім педагогічним працівникам творчої енергії, натхнення, успіхів в роботі! 





















среда, 23 октября 2019 г.

Обласний конкурс буктрейлерів

«Людина, для якої вже в дитинстві книжка стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною» В. Сухомлинський.
22 жовтня 2019 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький правобережний професійний ліцей» відбувся конкурс буктрейлерів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області «Книга, яка мене схвилювала». Мета конкурсу - створення умов для творчого самовдосконалення обдарованої учнівської молоді, виявлення, сприяння додатковій освіті учнів шляхом залучення до творчої діяльності, до поглибленого вивчення літератури; формування сучасного учня-читача, учня-інтерпретатора; створення та розвиток привабливого образу та іміджу книги, читання; підтримка творчих форм залучення учнів до читання; створення колекції нових інформаційно-творчих відеоматеріалів для популяризації та практичного застосування на уроках зарубіжної та української літератур.
В конкурсі взяли участь 44 учня із 26 закладів освіти області. Учасників конкурсу привітав директор ліцею Цвєтков Віталій Петрович, він побажав учням реалізувати свій потенціал, плідних дискусій і гарних вражень. Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Четверякова Л.І. привітала учасників і відзначила, що теперішні досягнення учнів є початком довгого шляху інтелектуальної, творчої діяльності. Захід показав належний рівень учнівських робіт, а також уміння учнів захищати власну точку зору, вести дискусію. Ця зустріч поєднала читачів різних поглядів, збагатив усіх учасників новим досвідом, надавши можливості вільного обговорення актуальної проблематики. Саме на таких заходах виробляється самостійність, оригінальність висловлювання, вміння обґрунтовувати, формується комунікативна компетентність.

Велика робота, яка проведена керівництвом та колективом ліцею, заслуговує на слова щирої вдячності! Була створена чудова атмосфера для  спілкування, яка підтримувалася впродовж усього часу проведення конкурсу. Бажаємо всім учням читати, бути відкритими для нової інформації і брати участь у наступному конкурсі буктрейлерів! Результати учасників конкурсу розміщено на сторінці «Для викладачів української мови та літератури».








 






среда, 9 октября 2019 г.

Обласний семінар-практикум викладачів суспільних дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) освіти

План
проведення обласного семінару-практикуму
викладачів суспільних дисциплін

Дата проведення: 25 жовтня 2019 року.
Місце проведення: ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти».
Початок: 10.00.
Закінчення: 14.00.

Координатор - Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО у Запорізькій області.
Тема: «Вдосконалення дослідницької суб’єктності викладача та учнів як передумова всебічного розвитку мисленнєвих здібностей та умінь здобувачів освіти під час вивчення історичних процесів»

1. Тенденції розвитку навчального закладу в сучасних соціально-економічних умовах.
Еременко В.М., директор
ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО».
2. Відкритий урок на тему «Голодомор 1932-1933 років в Україні. Голодомор на Мелітопольщині: мовою документів, свідчень, чисел…».
Казачанська І.Я., викладач історії
ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО».
3. Обговорення відкритого уроку.
Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО
у Запорізькій області.
4. З досвіду роботи членів експертної творчої групи викладачів історії закладів професійної (професійно-технічної) освіти м. Мелітополя та
смт. Якимівки:
- «Вдосконалення дослідницької суб’єктності викладача та учнів як передумова розвитку мисленнєвих здібностей та умінь здобувачів освіти під час вивчення історичних процесів».
Чубун Л.О., викладач історії
ДНЗ «
Мелітопольський БЦПТО».


- «Ефективність практичних робіт у процесі розвитку мисленнєвих здібностей та умінь здобувачів освіти».
Нечитайло С.В., викладач історії
ДНЗ «Мелітопольське ВПУ».
- «Метод міні-проектів як засіб дослідницької діяльності здобувачів освіти на уроках історії та предмета «Громадянська освіта».
Кисіль О.Л., викладач історії
ДНЗ «Мелітопольське ВПУ».
- «Робота з документами та історичними картами як засіб розвитку дослідницьких якостей здобувачів освіти».
Дійков М.І. викладач історії
ДНЗ «Мелітопольське ВПУ».
- «Формування оціночних суджень здобувачів освіти під час вивчення історичних процесів».
Штейц Н.А., викладач історії
ДНЗ «Якимівський ПАЛ».
- «Використання ілюстративно-наочних методів і емоційно-почуттєвих факторів у процесі розвитку творчо-пошукових умінь та навичок здобувачів освіти».
Михайлова Н.В., викладач історії
ДНЗ «Мелітопольський ПАЛ».
5. Історична вистава «Голодна кров».
Колтунова Н.В., художній керівник ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО».
6. Обговорення плану роботи на 2019-2020 навчальний рік.
Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО
у Запорізькій області.










вторник, 1 октября 2019 г.