Translate

вторник, 28 февраля 2017 г.

вторник, 21 февраля 2017 г.

Оновлення

Шановні колеги!
Для вас оновлено сторінку "Творча лабораторія педагогічних працівників ПТНЗ", розміщено конспект відкритого уроку викладача зарубіжної літратури ДНЗ "Михайлівське вище професійне училище" Калюжної Т.В. на тему: «Ернест Хемінгуей. Повість «Старий і море». Філософсько – символічний зміст твору». Бажаємо успіхів в роботі та творчої наснаги!

четверг, 16 февраля 2017 г.

Вітаємо переможців!

ХVІ Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаємось ж, брати мої!» та присвячений 100-річчю утворення Української Центральної Ради та проголошення Української Народної Республіки, проводиться з 01 листопада 2016 року до 25лютого 2017 року з теми «Вітчизна – це не хтось і десь, Я – теж Вітчизна»
(І. Світличний)
у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення».
З 10 по 31 січня 2017 року пройшов ІІІ (обласний) етап конкурсу для учнів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, студентів коледжів, вищих навчальних закладів, на якому були представлені кращі роботи учнів ПТНЗ Запорізької області. Репрезентовані конкурсні роботи з номінації «Історія України та державотворення» виявили здатність учнів самостійно осмислити проблему з обраної теми, творчо та критично її дослідити, вміння збирати, систематизувати та аналізувати джерела та літературу, формулювати висновки. З номінації «Література» представлені оригінальні твори різних жанрів.
Переможцями в обласному етапі конкурсу стали 5 учнів ПТНЗ:
В номінації «Література»:
Бабанін Іван, учень ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище»
(І місце);
Борисенко В’ячеслав, учень ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти» ( ІІІ місце).
В номінації «Історія України та державотворення»:
Баранова Анастасія, учениця ДНЗ «Мелітопольський будівельний центр професійно-технічної освіти» (І місце);
Османов Сеітібраім, учень ДНЗ «Мелітопольський професійний ліцей» (ІІІ місце);
Калашникова Юлія, учениця ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище сфери послуг» (ІІІ місце).
Вітаємо переможців!

Кращі роботи учнів ПТНЗ будуть розміщені в блозі.

Оновлення

Шановні колеги!
Для вас оновлено сторінки: "Для викладачів української мови та літератури", "Для викладачів світової літератури", "Для викладачів іноземної мови", "Для викладачів суспільних дисциплін", "Для викладачів предмета "Фізична культура" та керівників фізичного виховання", розміщено теми і дати проведення обласних семінарів-практикумів, конкурсів, олімпіад, конференцій у 2017 році. Бажаємо успіхів в роботі!

среда, 15 февраля 2017 г.

Засідання експертної творчої групи викладачів іноземної мови м. Запоріжжя

14 лютого 2017 року на базі ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей» відбулося засідання експертної творчої групи викладачів англійської мови м. Запоріжжя.
Учасники експертної творчої групи обговорили питання реалізації міжпредметних зв'язків при викладанні іноземної мови та наголосили на тому, що вони набувають все більшої актуальності. Іноземна мова, як ніяка інша дисципліна, відкрита для численних міжпредметних зав’язків, для використання інформації з інших галузей знань. Міжпредметні зв’язки у певних межах враховують спільне між предметами як за змістом, так і в навчально-виховному процесі.
Викладач англійської мови ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей» Каздоба Тетяна Юріївна  провела позакласний захід  з англійської мови – розважальний квест «Острів скарбів». Багато нового та цікавого дізналися учні про життя піратів та їх побут. Команда учнів ліцею – знавців англійської мови та «справжніх піратів» рушила у подорож в пошуках прихованих скарбів. Викладач «Запорізького центру професійно-технічної освіти водного транспорту» Романій Еліна Петрівна виступила у ролі експерта знань учнів морської термінології. Присутні на заході учні і гості взяли активну участь та отримали задоволення від квесту

Керівник експертної творчої групи Каздоба Т.Ю. підвела підсумки роботи групи та побажала всім творчої наснаги та подальших успіхів. . Сценарій позакласного заходу буде розміщено на сторінці «Для викладачів іноземної мови».






Проведення обласного семінару-практикуму викладачів зарубіжної літератури


     14 лютого 2017 року на базі Державного навчального закладу «Михайлівське вище професійне училище» було проведено обласний семінар-практикум викладачів зарубіжної літератури на тему: «Нестандартні форми і методи роботи на уроках зарубіжної літератури».
Семінар почався екскурсією по навчальному закладу, яку провела заступник директора з виховної роботи Макарова Л.І.
Про перспективи розвитку училища в сучасних соціально-економічних умовах, організацію навчально-виховного процесу та соціального захисту учнівської молоді розповів директор ПТНЗ Удовіченко В.К.
Ж.М. Чигілейчик, керівник експертної творчої групи викладачів зарубіжної літератури м. Запоріжжя, презентувала методичний збірник з досвіду роботи викладачів творчої групи. Цей збірник можна знайти на блозі методиста НМЦ ПТО у Запорізькій області Четверякової Л.І. (сторінка «Для викладачів зарубіжної літератури»).
Заступник директора Н.В. Ільченко провела майстер-клас щодо використання ІКТ на різних етапах уроку. Впровадження інформаційних технологій допомагає викладачеві підвищувати мотивацію навчання дітей до предмета і призводить до позитивних наслідків: психологічно полегшує процес засвоєння матеріалу учнями, мотивує живий інтерес до предмета пізнання, розширює загальний кругозір учнів; підвищує інтерес до вивчення літератури; відбувається більш повне засвоєння теоретичного матеріалу, учні оволодівають уміннями здобувати інформацію з різноманітних джерел, обробляти її за допомогою комп'ютерних технологій, підвищується продуктивність праці викладача та учнів на уроці.
Цікаво і змістовно пройшов виступ завідувача бібліотекою
Удовіченко Н.Е. на тему: «Час пізнавати світ, або Шляхами прочитаних книг». Викладачі літератури стали учасниками віртуальної подорожі по слідам українських та зарубіжних письменників.
Багато інформації і вражень присутні отримали завдяки віртуальному знайомству з містами України.
Відкритий урок на тему: «Ернест Хемінгуей «Старий та море» провела Калюжна Т.В., викладач зарубіжної літератури, спеціаліст вищої категорії. Урок проведено в формі літературознавчого дослідження. Викладач вдало використовувала комп’ютерні технології, застосовувала оригінальні прийоми роботи, які сприяли активізації пізнавальної діяльності учнів. Сприйняття художнього тексту, його філософське осмислення на належному рівні стало реальним за допомогою підсилюючого ефекту сучасних комп’ютерних технологій. Унікальні відеокадри, додаткова інформація по розумінню важливих епізодів, візуалізовані образи твору збагачували знання учнів про творчість Хемінгуея. Думки автора про людину, про сенс життя заставляють задуматися над власним життям, його пріоритетами і цінностями. Урок виховує духовну стійкість, силу волі, гуманістичне ставлення до навколишнього світу. Учасники семінару-практикуму взяли активну участь у обговоренні уроку і відзначили, що він був проведений на високому методичному рівні. Присутні відмітили знання учнями тексту повісті, використання на уроках різних форм і методичних прийомів з метою розвитку вмінь аналізувати текст твору, критично мислити, робити висновки.
Сарбаш Т.М., викладач української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, провела відкритий позакласний захід на тему: «Поезія – це завжди неповторність, якісь безсмертний дотик до душі». Захід проведено в формі літературної вітальні. Учасникам семінару були представлені улюблені поезії учнів, педагогічних працівників училища; прозвучали твори різних авторів, але головне – це були улюблені рядки, оповиті ореолом щирості й глибокої поваги до мистецтва слова.
Підсумки обласного семінару-практикуму підвела методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Четверякова Л.І.

Викладачі зарубіжної літератури висловили керівництву училища вдячність за цікавий і корисний семінар, за представлені матеріали, які вони можуть використати у своїй роботі. Бажаємо успіхів в роботі!


среда, 8 февраля 2017 г.

Обласний семінар-практикум викладачів зарубіжної літератури

                                             Дата проведення: 14 лютого 2017 року.
                                                        Місце проведення:
                                                        ДНЗ «Михайлівське ВПУ».
                                                        Початок: о 10.00.
Координатор - Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО у Запорізькій області.
Тема: «Нестандартні форми і методи роботи на уроках зарубіжної літератури».

1. Екскурсія по навчальному закладу.
Макарова Л.І., заступник директора з ВР
ДНЗ «Михайлівське ВПУ».
2. Перспективи розвитку ДНЗ «Михайлівське ВПУ».
Удовіченко В.К., директор
ДНЗ «Михайлівське ВПУ».
3. Презентація методичного збірника з досвіду роботи експертної творчої групи викладачів зарубіжної літератури м. Запоріжжя.
Чигілейчик Ж.М., викладач зарубіжної літератури
ДНЗ «Запорізький ПБЛ.
4. Проект «Час пізнавати світ, або Шляхами прочитаних книг».
Удовіченко Н.Е., завідувач бібліотеки
ДНЗ «Михайлівське ВПУ».
5. Майстер-клас «Використання ІКТ на різних етапах уроку».
Ільченко Н.В., заступник директора з НР
ДНЗ «Михайлівське ВПУ».
6. Відкритий урок на тему: «Ернест Хемінгуей «Старий і море». Літературознавче дослідження.
Калюжна Т.В., викладач зарубіжної літератури
ДНЗ «Михайлівське ВПУ».
7. Обговорення відкритого уроку.
Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО
у Запорізькій області.
8. Позакласний захід на тему: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі…» Літературний діалог поколінь.
Сарбаш Т.М., викладач української мови та літератури ДНЗ «Михайлівське ВПУ».
         9. Обговорення позакласного заходу
                                               Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО
                                               у Запорізькій області.
10. Підведення підсумків семінару.
                                       Четверякова Л.І., методист НМЦ ПТО
                                        у Запорізькій області.                                               








понедельник, 6 февраля 2017 г.

Онвлення

Шановні колеги! 
Для вас оновлено сторінку "Для викладачів української мови та літератури", розміщено сценарій позакласного заходу викладача ДНЗ "Мелітопольський професійний аграрний ліцей"
Кірей Ю.В. на тему: "Лінії життя моєї Батьківщини".

пятница, 3 февраля 2017 г.

Обласний семінар-практикум викладачів української мови та літератури

2 лютого 2017 року на базі ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей»  відбувся обласний семінар-практикум викладачів української мови та літератури  ПТНЗ  Запорізької області з теми «Діяльнісний підхід до формування соціально-комунікативних компетентностей учнів при викладанні української мови та літератури».










среда, 1 февраля 2017 г.

План роботи методиста НМЦ ПТО у Запорізькій області Четверякової Л.І. на лютий 2017 року


№ з/п
Заходи
ТИЖНІ
01.02.2017
06.02.2017
13.02.2017
20.02.2017
27.02.2017
1
2
3
4
5
6
7
1
Оперативне планування роботи
+
+
+
+
+
2
Проведення обласного семінару-практикуму викладачів предметів «Українська мова» та «Українська література»
02

+
+
+
3
Підготовка та проведення обласного семінару-практикуму викладачів предмета «Зарубіжна література»
+
+
14
+
+
4
Підготовка до проведення обласної олімпіади з предмета «Англійська мова»



+
+
5
Організаційна діяльність щодо забезпечення учнів ПТНЗ у фінальному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
04




6
Організаційна діяльність щодо забезпечення учнів ПТНЗ у фінальному етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика


18


7
Підготовка рецензій на методичні матеріали з досвіду роботи експертних творчих груп
+
+
+


8
Організаційна діяльність щодо роботи експертних творчих груп (Іноземна мова, зарубіжна література)
+
+



9
Консультації щодо удосконалення навчально-виховного процесу у ПТНЗ (за програмою кураторства)
+
+
+
+
+















10
Робота над індивідуальною методичною темою
+
+
+
+










11
Надання матеріалів на ресурс Веб-сайту «Професійно-технічна освіта в Україні», на Веб-сайт НМЦ ПТО у Запорізькій області та інші.
(Інформація про проведення відкритих заходів у
ПТНЗ (згідно з програмою кураторства)
+
+
+
+
+

12
Участь у вебінарах  за графіком
+
+
+
+
+
13
Підготовка та розміщення матеріалів на власному блозі для викладачів предметів «Історія України», «Іноземна мова», «Українська література», «Зарубіжна література», «Фізична культура»
+
+
+
+
+