Translate

среда, 15 февраля 2017 г.

Проведення обласного семінару-практикуму викладачів зарубіжної літератури


     14 лютого 2017 року на базі Державного навчального закладу «Михайлівське вище професійне училище» було проведено обласний семінар-практикум викладачів зарубіжної літератури на тему: «Нестандартні форми і методи роботи на уроках зарубіжної літератури».
Семінар почався екскурсією по навчальному закладу, яку провела заступник директора з виховної роботи Макарова Л.І.
Про перспективи розвитку училища в сучасних соціально-економічних умовах, організацію навчально-виховного процесу та соціального захисту учнівської молоді розповів директор ПТНЗ Удовіченко В.К.
Ж.М. Чигілейчик, керівник експертної творчої групи викладачів зарубіжної літератури м. Запоріжжя, презентувала методичний збірник з досвіду роботи викладачів творчої групи. Цей збірник можна знайти на блозі методиста НМЦ ПТО у Запорізькій області Четверякової Л.І. (сторінка «Для викладачів зарубіжної літератури»).
Заступник директора Н.В. Ільченко провела майстер-клас щодо використання ІКТ на різних етапах уроку. Впровадження інформаційних технологій допомагає викладачеві підвищувати мотивацію навчання дітей до предмета і призводить до позитивних наслідків: психологічно полегшує процес засвоєння матеріалу учнями, мотивує живий інтерес до предмета пізнання, розширює загальний кругозір учнів; підвищує інтерес до вивчення літератури; відбувається більш повне засвоєння теоретичного матеріалу, учні оволодівають уміннями здобувати інформацію з різноманітних джерел, обробляти її за допомогою комп'ютерних технологій, підвищується продуктивність праці викладача та учнів на уроці.
Цікаво і змістовно пройшов виступ завідувача бібліотекою
Удовіченко Н.Е. на тему: «Час пізнавати світ, або Шляхами прочитаних книг». Викладачі літератури стали учасниками віртуальної подорожі по слідам українських та зарубіжних письменників.
Багато інформації і вражень присутні отримали завдяки віртуальному знайомству з містами України.
Відкритий урок на тему: «Ернест Хемінгуей «Старий та море» провела Калюжна Т.В., викладач зарубіжної літератури, спеціаліст вищої категорії. Урок проведено в формі літературознавчого дослідження. Викладач вдало використовувала комп’ютерні технології, застосовувала оригінальні прийоми роботи, які сприяли активізації пізнавальної діяльності учнів. Сприйняття художнього тексту, його філософське осмислення на належному рівні стало реальним за допомогою підсилюючого ефекту сучасних комп’ютерних технологій. Унікальні відеокадри, додаткова інформація по розумінню важливих епізодів, візуалізовані образи твору збагачували знання учнів про творчість Хемінгуея. Думки автора про людину, про сенс життя заставляють задуматися над власним життям, його пріоритетами і цінностями. Урок виховує духовну стійкість, силу волі, гуманістичне ставлення до навколишнього світу. Учасники семінару-практикуму взяли активну участь у обговоренні уроку і відзначили, що він був проведений на високому методичному рівні. Присутні відмітили знання учнями тексту повісті, використання на уроках різних форм і методичних прийомів з метою розвитку вмінь аналізувати текст твору, критично мислити, робити висновки.
Сарбаш Т.М., викладач української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, провела відкритий позакласний захід на тему: «Поезія – це завжди неповторність, якісь безсмертний дотик до душі». Захід проведено в формі літературної вітальні. Учасникам семінару були представлені улюблені поезії учнів, педагогічних працівників училища; прозвучали твори різних авторів, але головне – це були улюблені рядки, оповиті ореолом щирості й глибокої поваги до мистецтва слова.
Підсумки обласного семінару-практикуму підвела методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Четверякова Л.І.

Викладачі зарубіжної літератури висловили керівництву училища вдячність за цікавий і корисний семінар, за представлені матеріали, які вони можуть використати у своїй роботі. Бажаємо успіхів в роботі!


Комментариев нет:

Отправить комментарий