Translate

пятница, 29 октября 2021 г.

Засідання експертної творчої групи "Муза"

 

28.10.2021 р. відбулося засідання творчої групи «Муза» викладачів зарубіжної літератури в Запорізькій області в онлайн форматі. Під час засідання викладачі ДНЗ «Запорізький ПТКЛ» Чигілейчик Ж.М. та Садовнікова К.В. розповіли колегам про проведення 20.10.2021 р. круглого столу, присвяченого 150-річниці В. Стефаника. До заходу долучилися 70 учнів ДНЗ «Запорізький ПТКЛ», 3 групи учнів презентували проекти під керівництвом викладачів-філологів. Особливу увагу привернула робота учнів під керівництвом Чигілейчик Ж.М. на тему: «Експресіоністичне зображення дійсності в творчості В. Стефаника на прикладі новели «Камінний хрест». На засіданні  викладачі поділилися досвідом роботи під час дистанційного навчання, також були розглянуті питання подальшої роботи творчої групи «Муза».

Керівник творчої групи Жанна Чигілейчик








понедельник, 25 октября 2021 г.

пятница, 22 октября 2021 г.

Обласний конкурс історичних відеороликів

 




«Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього»

(Міґель де Сервантес Сааведра).

Минулого не зміниш і не повернеш, але воно не зникає безслідно. Минуле живе поряд із нами, і воно безцінне, його необхідно пам’ятати саме заради майбутнього.

21 жовтня 2021 року в онлайн режимі на платформі Zoom відбувся конкурс історичних відеороликів «Без права на забуття» серед здобувачів  професійної (професійно-технічної) освіти області.

Мета конкурсу: поглиблення, зміцнення і розширення діапазону знань учнів; розвитку творчих здібностей, активізації та стимулювання творчої ініціативи викладачів історії; створення сприятливих умов для формування духовно багатої особистості, здатної орієнтуватися в основних закономірностях і тенденціях історичного процесу в просторі і часі.
У конкурсі взяли участь 23 здобувача освіти із 21 закладу професійної (професійно-технічної) освіти області. Учасників конкурсу привітала методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова, яка відзначила, що теперішні досягнення учнів є початком довгого шляху інтелектуальної, творчої діяльності. Учні продемонстрували власний погляд на історичні події, явища та процеси. Кожна робота - це історичне дослідження, яке містить розповідь про трагічну сторінку історії країни, міста, селища, родини, а також аналіз впливу великих історичних подій на життя окремих людей. Захід показав належний рівень учнівських робіт, уміння учнів захищати власну точку зору, вести дискусію. Саме на таких заходах формується історичний світогляд, усвідомлення того, що існує велика кількість точок зору на ті події, які з першого погляду здаються однозначними; сприймання єдності власної долі з долею своєї країни.

Бажаємо всім учасникам конкурсу нових успіхів, творчості і натхнення!


 












понедельник, 4 октября 2021 г.

Експертна творча група "Дивослово"

 

24 вересня 2021 року відбулося перше засідання експертної творчої групи викладачів української мови та літератури м. Мелітополь «Дивослово» в Таврійському державному агротехнічному універсітеті ім. Дмитра Моторного.

Засідання складалося з двох частин:

І. Обговорення нагальних питань:

1. Аналіз роботи експертної творчої групи викладачів української мови і літератури «Дивослово» за 2020-2021 н.р.

2. Обговорення та затвердження плану заходів групи на 2021-2022 н.р.

3. Обговорення Методичних рекомендацій про викладання української мови та літератури у 2021/2022 навчальному році.

ІІ. Зустріч з  письменницею Івано-Франківщини Ольгою Деркачовою на презентації книги «Пальто британської королеви».

Під час презентації у невимушеній атмосфері діалогу піднімались питання бажання самовдосконалюватися й саморозвиватися протягом життя, не боятися змін і бути відкритими до них. Цікаво було почути думку Ольги Сергіївни про пошуки ідей для написання книжок, про цікаві факти з життя, про роль літератури, про творчі відпустки. Книга «Пальто британської королеви» надихає на роздуми, бажання жити та творити. Викладачі додали ще один оригінальний твір О. Деркачової у скарбничку теки «Сучасна література».

          Вимогою часу є впровадження національно-патріотичного виховання молоді, формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей. Одним із завдань вивчення предметів гуманітарного циклу є виховання любові до української мови і літератури як органічної частки світової культури, прагнення до збереження рідної мови, національних традицій і цінностей.

Керівник експертної творчої групи «Дивослово» Кардашова Н.Г.










Моє планування

 

ПЛАН

роботи методиста НМЦ ПТО у Запорізькій області Лілії Четверякової

на жовтень 2021 року