Translate

понедельник, 20 июня 2022 г.

Засідання творчої групи "Муза"

 

17 червня 2022 року відбулось засідання експертної творчої групи викладачів зарубіжної літератури м. Запоріжжя «Муза». Під час онлайн-конференції розглянули наступні питання:

1. Педагогіка довіри – основа  побудови взаємин в умовах кризи.

2. Викладання зарубіжної літератури: сучасні реалії та перспективи.

3. Підведення підсумків роботи за 2021-2022 н.р.

Засідання групи відкрила керівник Жанна Чигілейчик, яка повідомила про те, що широкомасштабні вторгнення Росії в Україну так чи інакше торкнулося кожного українця, зокрема і дітей. Хтось опинився в окупації, хтось – у зоні активних бойових дій і змушений переховуватися у підвалах чи укриттях, комусь вдалося виїхати у безпечніші регіони, країни, хтось втратив батьків чи близьких людей, а чиїсь батьки захищають Україну. Витримка, терпіння, сила духу – це найголовніша порада цього часу. Основною метою навчання в дистанційному форматі у воєнний період має бути  підтримка, яка допоможе стабілізувати психологічний стан учнів. Досвідом роботи в цьому напрямку поділилися викладачі Федорівського центру професійної освіти» Наталія Остапчук,
ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»
Тамара Наугольнова. Викладач ДНЗ «Пологівський професійний ліцей»
Марина Прокопенко розкрила основні принципи педагогіки довіри, яка допомагає педагогічним працівникам формувати довірливі взаємини між усіма учасниками освітнього процесу, сприяє створенню комфортних психологічних умов для ефективного навчання. Викладач надала практичні поради, які допоможуть побудувати взаємодію довіри між викладачами, учнями та батьками в умовах воєнного стану.

Керівник творчої групи «Муза» донесла до відома присутніх інформацію про те, що зі шкільної програми 6-11 класів можуть вилучити усіх російських та білоруських авторів, а Гоголя та кримського татарина Таїра Халілова - вивчати на уроках української літератури, а не зарубіжної. Таке рішення ухвалила група експертів при Міністерстві освіти і науки України,  але це лише рекомендації.

Наталія Остапчук, викладач Федорівського центру професійної освіти, відзначила, що питання складне, вирішення його потребує часу.
Лілія Черверякова, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, висловила думку про те, що вилучення
зі шкільної програми 6-11 класів усіх російських авторів недоречно, тому що їх творчість є частиною світового літературного процесу.

Керівник творчої групи Жанна Чигілейчик  підвела підсумки роботи за навчальний рік, подякувала колегам за співпрацю.

Бажаємо всім викладачам зарубіжної літератури натхнення для творчості, нових успіхів, життєвих перемог!











Комментариев нет:

Отправить комментарий